Bizden Haberler

Instagram’da Keşfet’e Çıkmak

Instagram-mockup

Birçoğumuz Instagram’da her attığı gönderinin keşfet’ e düşsün daha fazla like ve yorum almak için bir sürü yol denemişizdir.

Instagram için takipçi, yorum satın almak, DM’den arkadaşlarımıza mesaj atıp son fotoğrafı beğen yorum yap diye birçok arkadaşımızı rahatsız etmişizdir veya birçok Instagram sayfanın gönderilerinin altına son fotoğraflar karşılıklı like… Diye spam yorumlar atmışızdır. Bazılarının bu yüzden hesapları askıya dahi Bunlara artık hiç gerek yok çünkü size anlatacağım ufak ipuçlarına dikkat ederseniz Instagram’da öne çıkanlardan görüneceksiniz.

HER ATTIĞINIZ GÖNDERİ KEŞFET’E DÜŞSÜN.

İlk olarak paylaştığınız içeriğe Özen gösterin.

Her ne kategori de olursa olsun paylaştığınız içerik dikkat çekmeli, insanları yönlendirmeli ve kaliteli olsun.  İnsanları yönlendirmeli derken ki kast ettiğimiz şey şu Instagram’da gezinirken insanların Paylaşımlarınızı görecek kişiler arkadaşlarına atmak veya yorumda etiketlemek istemesi olmalı. Böylelikle Keşfet’e düşmekten ziyade yeni takipçi alma şansınız da artacak ve daha çok paylaşımlarınız özgün olmalı.

Önemli bir hatırlatma

 • Etiketlerin işe Yaraması için Profilinizin herkese görünür olması gerekmektedir.
 • Instagram’da bir gönderi için kullanacağınız maksimum Etiket(#hashtag) sayısı 30’dur. Fazlasını yazdığınız zaman gönderiniz paylaşılmaz.
 • Tavsiyem, yüksek hacimli etiketleri pas geçmeniz ve daha az hacme sahip konu etiketlerini seçmeniz. Çünkü ne kadar yüksek hit alan etiketleri yazarsanız yazın her yenileme de paylaşımınız en altlara inmektedir. Daha az popüler etiketler ile etkileşimleriniz artar.

Ufak çaplı yardımcı uygulamalardan yararlanmak

 • Hootsuite
 • Buffer
 • Rookie Cam
 • Adobe Photoshop Express

Fotoğrafları harmanlamak için en iyi uygulamalar

 • Blend Editor
 • Fused

Kolaj oluşturmak için en iyi uygulamalar

 • Pic Stitch
 • Pic Collage
 • Layout

Özel Video efektleri için en iyi uygulamalar

 • Boomerang
 • Phhhoto
 • Hyperlapse

Paylaşımlar için etiketleri bulmak için harika uygulamalar

 • Later
 • TagsDock

Ve son olarak da Takipçi uygulamalarından da bahsetmek gerekirse ki bu uygulamalar

 • Unfollow
 • Follower Insight

Gibi uygulamaları kullanarak hem fotoğraflarınız zamanlayarak gönderebilirsiniz, etkinlik raporlarını görüntülemek, buna göre analiz ederek gönderi paylaşmak mümkün olmaktadır.Mobil pazarlama

Günümüz dünyasında telefon vazgeçilmez bir unsur haline gelmiş bulunmaktadır. Siz ve müşterileriniz dâhil olmak üzere artık internete telefon üzerinden bağlanmaktır. Bu yüzden mobil uyumluluk oldukça çok önemli bir rol oynamaktadır.

Paylaşım saatlerini ayarlamak

Bir anket şirketinin yapmış olduğu araştırmaya göre;  Markaların Instagram’ da  paylaşım yapması için  Hafta içi en ideal zaman aralığı şu saatlerdir.Bu saatler aralığında yapılan paylaşımların en çok beğeni ve görüntüleme aldığı anlaşılmıştır.

En kötü zaman ise Akşam 9’dan sonra ve Sabah 06: 00’dan önce yapılan paylaşımlar daha az beğeni ve görüntülenme aldığı saptanmıştır.

Bizden Haberler

Görsel İletişimin Önemi

Msh Creative Agency

Reklam ve İletişim Dünyasının Doğuşundan Bugüne Görsel İletişim.

Dünyadaki tüm medya çalışanlarının, pazarlamacıların ve reklam verenlerin, gözdesi haline gelmiştir. Vizyonun doğru kullanımı, vizyon ve konu arasındaki ilişki, vizyonun kullanıcılara çekiciliği, tasarımın boyutu ve doğruluğu gibi birçok konu neredeyse her anı içerir.

Bir araştırma şirketini yapmış olduğu araştırmaya göre;

İNSANLAR

 • Okuduklarının %10’unu
 • Duyduklarının %20’sini
 • Gördüklerinin %30’u
 • Hem görüp hem duyduklarının %50’si
 • Görüp-duyup-söylediklerinin %80’i
 • Görüp-duyup-söyleyip-dokunduklarının %90’nı 

Görsel iletişim de de bu böyledir.

Bu yüzden Görsel İletişim’ in önemi çok büyüktür.

Görsellik yeni ve çağdaş bir kültür olarak doğmuş olup ilerlemeye başladığından beri asırlardır çizim, boyama ve dilimleme yeteneğine sahip birkaç araç gereçlerle kullanmıştır. İnsanlık tarafından keşfedilen en eski iletişim aracıdır. 166 yıl önce, fotoğraf makinesinin icadı ile insanların sürekli genişleyen ifade alanı ve onunla paralel olarak görsel iletişimin artması herkesin yeteneğine ulaşmıştır.

Görsel mesaj

oluşturulurken kullanılan yöntem kadar, bu yöntemle ortaya çıkan görsel ileti ve verilen mesajda önemlidir. Doğru görsel efektler, doğru boyut ve anlatılacak konu ile anlamlı bir bağlantı kurarak oluşturulan tasarım, hedef kitlenin gerekli algısını oluşturmamıza yardımcı olur. Diğer bir açıdan bakarsak olaylara görsel olarak verilen mesajların daha çok paylaşılabileceğini, daha basit ve kolay anlaşılabileceğini daha yüksek etkileşim sağlayabileceğini biliyoruz.

Yapılan çalışmalar, anlatılmak istenen mesajı görseller aracılığı ile 10 saniyede anlayabilmemize rağmen, 200-250 kelimelik bir metni 1 dakika içinde anlayabildiğimiz saptanmıştır. Özellikle sosyal medyada bu yöntemi kullanmak etkileşimi de arttırıyor.

1455’de Gutenberg’in ilk baskı makinesını keşfine kadar kitaplar elle yazılmaktaydı. 1700’lü yıllara kadar basım en büyük sanayi oldu. Okur-yazarlık hızla artı. İlgi çekmek için ilginç basım yolları denemeye başlandı zaman ilerledikçe baskılar için matbaacılar ilginç yazı karakterleri ve farklı baskı Teknikleri uyguladılar. Özetlemek gerekirse, İnsanoğlunun günümüz dünyasında iletişim ağları içinde yaşamaktadır. Kendisine gönderilen görsel araçları veya elamanlar ile iletişim halindedir. Bugün bilgi aktarımında etkin rol oynayan görsel iletişim.
Görsel iletişim görüntülü bilgilerin alış verişidir.

Görsel iletişimde birkaç temel görsel elaman etkindir. Bunlar nokta, çizgi, şekil, biçim, renk, derinlik, hareket, ton, renk kontrast, doku, ölçü, yön elamanlardır ve bunlar birbiriyle ilişkili olarak görüntünün bütününü oluşturmaktadır.
Görsel iletişimin geldiği nokta; Matbaa, İnternet, film ve TV yayıncılığı gibi şekilde gelişmiştir.

Fakat Unutulmamalıdır ki İletişim Bir Bütündür Görsel İletişim Kadar Yazılı İletişimin de Önemi Çoktur.

Bizden Haberler

Landing Page İle Kazancınızı Ve Datalarınızı Genişletin!

landing-page-ile-müsteri-kazanma

LANDİNG PAGE nedir?

Müşteri kitlenizin sanal dünya da ki reklam çalışmalarından size ulaştığı mikro-web siteleridir.

Bu mikro siteler, çoğunlukla pazarlamaya odaklı ve müşterilerimizin bilgilerinin toplandığı web projeleridir. Landing Page projeleri ile hedef müşterilerin bilgilerine ulaşarak hedef kitleye satış avantajı sağlarsınız.

Landing Page Projelerimize Buradan Ulaşabilirsiniz…

LANDİNG PAGE HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN DETAYLAR.

Basit ve net bilgilere önem vermek

ürün veya hizmetin kısa bir tanıtımını ve faydalarını açıklayın. Tüm sorulan sorulara da cevap vermeyin ki müşterinin ilgisini çekip sizden bilgi almasını sağlayın.

Reklam çalışması

Reklam için kullanılan dil ve başlıklar çok önemlidir. İlgi çekici olması gereklidir. Ne kadar ilgi çekici ve sade olursa o kadar da merak uyandırır ve müşterilerinizin size ulaşmasını sağlar.

Mobil pazarlama

Günümüz dünyasında telefon vazgeçilmez bir unsur haline gelmiş bulunmaktadır. Siz ve müşterileriniz dâhil olmak üzere artık internete telefon üzerinden bağlanmaktır. Bu yüzden mobil uyumluluk oldukça çok önemli bir rol oynamaktadır.

Müşteriler

Genel olarak form doldurmak istemezler onun için küçük sebepler ortaya çıkartın.

Landing page çalışmalarımızda %100 başarı ile responsive uyumunu yakalamaktayız…

Mesela; Sınırlı saat/süre, Stoklar da az kaldı gibi söylemler ile Onlara form doldurmak için sebep aratmış olacaksınız.

Emin olun ki faydasını göreceksiniz.

Landing Page Projelerimizden Bazıları İse Şunlar;

1-) Saleproperty 

2-) Biyogate

Smtp Desteği İle Her Zaman Bir Adım Önde!

Single Mail Transform Protokol “smtp” nedir?

Bir elektronik Posta gönderme protokolüdür…

Sunucu ve İstemci Arasındaki İletişimi belirleyen ve düzenleyen çalışma sistemi protokolüdür. Bu protokol sayesinde sizlerin Microwebsite çalışmalarınızda sayfanıza ulaşan müşterinizin sizden teklif istemesi, bilgi almak istemesi gibi durumlarda sizlerin istediğiniz mail adreslerine form sistemini yönlendirip o mail adresine doldurulan formun otomatik olarak yönlendirilmesini sağlamaktayız…

Bizden Haberler

MSH Creative ile çalışarak işlerinizi nasıl büyütebilirsiniz?

mshcreative-blog-sosyal-medya

MSH Creative ile çalışarak işlerinizi Sanal Dünyada nasıl büyütebilirsiniz?

Dijital Hizmetlerimiz ile sizlere Sanal Dünya’nın bir parçası olan Sosyal Medya da başarıya uzanan yolda beraber yürümeyi teklif ediyoruz!

Günümüz de sosyal içerik platformlarının kullanımı arttıkça bu işin temsilcileri de artmaktadır. Müşterilerin sosyal platform çalışmalarından beklentileri, Platformlarda ki popülaritelerini arttırarak sanal dünya da güvenilir imaj çizmek ve potansiyel müşterileriye ulaşmaktır.

Bize Sosyal Medyadan’da ulaşabilirsiniz…Sosyal Medya’da Hesap açmak ve ilk giriş;

Burası en kolay süreç, burada insanların sizi nasıl bulabileceği nasıl etkileşime geçebileceği sade, kurumsal ve etkili bir kullanıcı adı seçmek ile işe başlayalım… daha sonra şirketinizin kurumsal logolarını ekleyerek işlemi tamamlayalım.Marka ve hedef kitlenizi seçiniz;

İlk olarak Sosyal Medya sayfanızın kimlere ve hangi kullanıcılara erişmesini istediğini belirleyerek başlayalım. Daha sonra ise neye yönelik bir sayfa açtığımızı belirlemeliyiz yani; ÜRÜN PAZARLAMA mı yapılacak yoksa MARKALAŞTIRMAYA mı yönelik bir sayfa olduğunu belirledikten sonra ki adımlarımız ve işlerimiz daha kolay.Rakip Firmaların belirlenmesi ve ürün yelpazenizin genişletmeniz;

Rakip firmaların belirlenmesi sizin için önemli bir artı olacaktır, çünkü rakip firmaları inceleyerek bir adım öne geçme fırsatını yakabilirsiniz. Yaptıkları paylaşımları, yenilikleri, etkinlikleri görüp farklı tasarımlar ve kampanyalar üretmek mümkündür.Etkileşimleri arttırma ve ön plana çıkma (hashtaglar)

Sosyal medyanın belki de bel kemiği olan hashtaglar’dir(#) onun için bu etiketleri seçerken markanızın anahtar kelimelerini dikkatli seçmenizi öneririm. Çok sayıda etiket kullanımı etkileşimi arttırmaz aksine düşürme şansı da var bu yüzden maksimum 10 etiketi geçmemeye dikkat ediniz. Diğer bir husus ise ve çok popüler olan etiketlerin yanı sıra az kullanılan ama markanızı temsil eden etiketleri seçin.Neden paylaşım sayısı az etiketlere yönelmeliyiz?

Instagram uygulamasını açın ve # colorful etiketini aratın. Bir gönderiyi açın, 10-15 saniye bekledikten sonra geri gelip tekrar arayın. Az önce ki gördüğünüz gönderiler çok aşağılara indi bile bu yüzden daha az popüler etiketleri seçmenizde fayda var.Reklam alın ve işlerinizi büyütün

Bu noktada, sosyal medya ajansı sizin için bir yol haritası oluşturmalı ve büyüme stratejinizi desteklemelidir. Büyük satışlar ve kurumsal tanıtımları olan markalar hedef kitlenize uygun olmayabilir.

Bu, sosyal medya kuruluşlarının burada dikkat etmesi gereken en önemli konulardan biridir.

Güncel Gelişmelerden Daima

Haberdar Olun…

Open chat
Powered by