SEO Danışmanlığı

Türkçesinin arama motoru optimizasyonu SEO, tamamen kullanıcıların çıkarını düşünen ve Google tarafından oluşturulan bir algoritmadır. SEO sayesinde web sitelerinin okunabilirlik kalitesi sürekli olarak artmaktadır. Gelişen teknoloji nedeni ile web sitesi sahipleri kendilerini sürekli güncel tutmak zorundadır. SEO ajansı olarak biz bu noktada markanıza hizmet sunmaktayız.

Anahtar kelimelerin kıymetini hepimiz çok iyi biliyoruz. Sektörünüzde sizin için kıymetli olan bu anahtar kelimelerin tespit edilmesi ve arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak bir e ticaret sitesi için çok önemlidir. Daha fazla dönüşüm elde etmek ve ihtiyacınız olan, kazancını arttırmak amacıyla markanız için bizimle çalışarak SEO Danışmanlık Hizmeti alabilirsiniz.

SEO Nedir?

Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olan SEO, tamamen kullanıcıların çıkarını düşünen ve Google tarafından oluşturulan bir algoritmadır. Türkçesinin arama motoru optimizasyonu olarak adlandırıldığı SEO İngilizcede search engine optimization olarak kabul edilir. “Search engine optimization, en genel anlamda nedir?” diye soracak olanlara kısaca arama motorunda yani Google‘da aradığınız herhangi bir şeyde en üstte yer almak anlamına gelir. En üstte yer almak için reklamda verilirken bu işi reklamsız hiç para harcamadan, herhangi bir ödeme gerçekleştirmeden organik trafik ile en üst sıraya yerleşmektir.

SEO sayesinde web sitelerinin okunabilirlik kalitesi sürekli olarak artmaktadır. Gelişen teknoloji nedeni ile web sitesi sahipleri kendilerini sürekli güncel tutmak zorundadır.

Anahtar kelimelerin kıymetini hepimiz çok iyi biliyoruz. Sektörünüzde sizin için kıymetli olan bu anahtar kelimeleri için arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak bir e ticaret sitesi için çok önemlidir. Daha fazla dönüşüm elde etmek ve ihtiyacınız olan, kazancını arttırmak isteyen markalar da bu kapsamda SEO Danışmanlık Hizmeti almaktadır.

SEO Danışmanlığı Nasıl Fayda Sağlar?

Bir SEO Danışmanı markanızın pazardaki payını arttırmak ya da marka bilinirliliğinizi en iyi seviyeye getirmek için size hizmet sunar. Bu sayede markanız doğru hedef kitleye ulaşarak doğru sonuçlar elde eder. Web sitesinin kodlama yapısındaki yapılacak iyileştirmeler, hızlandırılmış sayfalar ve mobil uyumluluğu en üst seviyeye getirilerek, kullanıcıların web sitenizde geçirdiği süreyi daha çok arttırabilirsiniz.

SEO Ajansı Nasıl Çalışır?

SEO hizmeti veren ajanslar yani seo ajansları aradığınız da pek çok ajans görebilirsiniz. Ama SEO danışmanlığı yapan ajansların hangi programları kullandığı da bizce oldukça önem arz etmektedir.

Son zamanlarda popülaritesi artan bu araçla, yaptığınız işlerde tam olarak en üst sıralara yerleşmeniz mümkün. Uzun yıllardır SEO ile ilgilenen bir reklam ajansı olarak bizim için SEO çalışmaları artık çok kolay ve eğlenceli bir hal almıştır.

Tam hizmet reklam ajansı olarak verdiğimiz hizmetlerden bir tanesi olan SEO için müşterilerimize danışmanlık hizmeti vermek yerine, onlar için bu sorumluluğun altına girmeyi tercih ediyoruz. Kullandığımız SEMRUSH programı bize en doğru yolu gösterdiğine inandığımız aynı zamanda kendi web sitemiz içinde bu uygulamayı kullandığımız bir araçtır. SEMRUS ile SERP analizleri yaparak doğru adımları atabilmekteyiz.

Birçok SEO (search engines) programı kullanılmaktadır. Ancak araştırdığımız ve aynı zamanda kendimizinde tecrübe ettiği SEO çalışması için SEMRUSH programı ile en üstlere yerleşmemiz söz konusu.

Bilmemiz gereken en önemli şeylerden bir tanesi SEO, bir kerelik bir işlem değildir. SEO emek ister ve SEO danışmanları bu çalışmayı devamlı takip eder. SEO çalışması ile devamlı olarak ilgilenen bir kişinin veya birilerinin olması gerekir.

Sürekli gündemin değiştiği, algoritmanın yenilendiği ve devamlı yeni yazıların eklendiği Google’da yükselmeye devam etmek istiyorsak, kendimizi en üst sıralara taşımak istiyorsak SEO danışmanlığı hizmeti almaya devam etmeli ve bu işin peşini bırakmamalıyız.

Örnek verecek olursak, herhangi bir içerik, bir blog paylaştığımızı var sayalım, paylaştığınız konu her ne ise takdir edersiniz ki o konu ile alakalı binlerce insan hiç olmazsa yüzlerce insan da içerik paylaşacaktır gerek video ile gerek yazı ile.. Siz paylaştığınız içeriği ilk baktığınız zaman belki üst sıralarda göreceksiniz ama işin peşini bırakırsanız son sayfalara kadar gitmeniz mümkün.

Seo Danışmanı Sürekli Takip Etmeli

Search engine optimization hizmeti veren ajanslardan biri olarak, içeriklerinizi, bloglarınızı seo tabanına uygun websitenizi (site içi seo) biz sizin yerinize yapıyoruz. Yaptığımız işlerin geri bildirimlerini Semrush’ın bize sunmuş olduğu rapor şeklinde sizlere iletiyoruz. Sizin yapacağınız tek şey raporları incelemek oluyor bu durumda tabi ki o da dilerseniz .. Bizim yaptığımız durum ise yaptığımız işlerin takibini sağlamak. Güncellemeleri takip etmek, Google da üst sıralara yerleşmeyi hedeflemek bunun için güçlü anahtar kelime (keyword research) araştırmak, hedef kitlenizin görüş alanında kalabilmek, ilk sayfalardaki yerimizi korumak ve bunun üzerine yapılan çalışmalar.

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO, kurumsal firmaların arama motorlarında üst sıralarda yer alması için yürütülen çalışmalardır. Kurumsal markaların üst sıralarda yer alabilmesi için profesyonel bir çalışma gerekir. Kurumsal SEO uzmanlarımız kurumsal hedeflerinize ve bütçenize uygun bir yol haritası çizerek, adım adım bu doğrultuda yürümenizi sağlar. Kurumsal SEO danışmanlığında markanız için site içi SEO ve site dışı SEO çalışmaları yapılmaktadır. Önce mevcut konum değerlendirilir ve rakip analizi, anahtar kelime analizi gibi analizler yapılır. Sonra gerekli düzenlemeler tamamlanır. Raporlama çalışmaları yapılarak gelişim takip edilir.

Site İçi SEO

Web siteniz sadece yazdığınız yazılardan ibaret değildir. Web sitesini oluşturan kodlama yapısı sayesinde sayfa açılış hızınız belirlenmekte ve web sitenizin ön yüzü de yine bu kodlama yapısıyla oluşmaktadır. Bu nedenle site içi SEO herkesin dikkat etmesi gereken bir noktadır. SEO denetimi için bu alanda tecrübeli olan web geliştiricileri ile çalışmanız, doğru destek almanız kaçınılmazdır.

Site içi SEO çalışmasında öncelikle web sitenizin dezavantajları tespit edilir ve arama motorlarında web sitenizin yükselmesini engelleyecek hatalar giderilir. Web sitenizde yer alan sayfaların ilgili anahtar kelimelerde ilk sıraya yerleşmesini sağlayacak ve tıklama oranını arttıracak detaylar planlanır ve optimizasyon sürecine başlanır. Kullanıcı deneyimi ve site mimarisinde bulunan hatalar da düzeltilerek, kullanıcıların girdiği sayfada kalma süresini arttıracak algoritma dostu detaylar düzenlenir.

E-Ticaret SEO

E-Ticaret SEO çalışması e-ticaret siteleri için uygulanan çalışmalardır. E-ticaret SEO hizmetini diğer SEO hizmetlerinden ayıran en büyük fark ürün ve kategori için ayrı SEO stratejilerinin belirlenmesidir. E-ticaret SEO çalışmasında site içi SEO, teknik SEO, Yerel SEO ve site dışı SEO gibi çalışmaların tümü yapılmaktadır.

E-ticaret SEO çalışmasında kategori planlaması da yapılmaktadır. Ürün portföyü, ziyaretçi davranışları ve arama niyeti gibi bütün detaylar anahtar kelime belirlenmesinde rol oynar.

E-Ticaret Siteleri İçin SEO Nasıl Yapılır?

E Ticaret siteleri için SEO çalışması ağırlıklı olarak ürün bazlı yapılmaktadır. Çok sayıda ürünü olan ya da spesifik ürünü olan markalar daha çok dönüşüm elde edebilir. Web sitenizin kodlama yapısı, mobil uyumluluğu ve sayfa açılışı gibi konularda performansı arttırılarak yapılan metinsel SEO çalışması desteklenir.

Bazı kullanıcılar e ticaret siteleri için kategori bazlı çalışmalar da yapmaktadır. Aslında kalıcı bağlantı sayımız ne kadar çok olursa ve bu bağlantıların içi ne kadar dolu olursa indexlenme oranımız o kadar yüksek olacaktır.

Yerel SEO

Yerel SEO ya da diğer adı ile Local SEO bölgesel odaklı anahtar kelimelerle planlanan bir SEO stratejisidir. Özellikle lokasyon bazlı hizmet sunan markalar için planlanır ya da birden çok şubede faaliyet gösteren markalar için uygundur. Bu markaların SEO stratejisinde mutlaka yer almalıdır.

Bazı sektörlerde bölgesel hizmet anlayışı ön plandadır. Örneğin bir Kadıköy bölgesinde hizmet veren bir tamirci için SEO çalışılırken mutlaka “Acıbadem tamirci” gibi anahtar kelimelerle çalışılmalıdır.

Site Dışı SEO

Site dışı SEO adını verdiğimiz backlink çalışmaları marka bilinirliğini arttırırken aynı zamanda trafik akışı sağlayarak web sitesinin durumunu olumlu yönde etkiler. Oluşturulan referans linkler algoritma tarafından üst sıralarda yer almak için +1 puan anlamına gelir. Burada dikkat edilmesi gereken yapılan backlink çalışmasının doğal olmasıdır. Aksi durumda sahte backlinkler web sitenizin spamlanmasına neden olacaktır ve algoritma böyle davranışları hoş karşılamaz. Web siteniz Google’da giderek aşağı sıralara düşecektir. SEO uzmanlarımız bu konuda özenle çalışarak kaliteli içerikler oluşturur ve kaliteli backlink çalışması gerçekleştirir.

SEO Uyumlu İçerik

Bir klişe olsa da değişmez bir gerçek; “İçerik kraldır.” Bir SEO çalışması içerik olmadan düşünülemez. SEO uyumlu içerik anahtar kelimelerin peşpeşe sıralanması demek değildir. Google kullanıcıların kaliteli ve özgün içerik üretmesini ister. Çünkü Google bilgi vermeye, insanların aradıklarını bulmalarına önem verir.

SEO Danışmanlığı Hizmeti Nasıl Alınır?

SEO uyumlu içerik web sitenizin sürekli olarak gelişmesini sağlar. Metin yazarlarımız ve içerik editörlerimiz web siteniz için yaratıcı içerikler üretirken bu içeriklerin gerekli uzunluğa sahip olmasına, uzun kuyruklu anahtar kelimelere yer vermeye ve anahtar kelimelerin doğru dağılımına dikkat eder.

Sosyal Medya Ile SEO Skoru Arttırılabilir Mi?

Sosyal medya ile tüm platformlar entegreli bir şekilde çalışmaktadır. Bu nedenle sosyal medya üzerinde markanız ile birlikte yürütülen SEO çalışmalarını birlikte sürdürmeniz gerekmektedir. Bu sayede web sitenizi içeren linkler arama motorlarında daha kolay indexlenecektir.

Site İçi SEO Nedir?

Web siteniz sadece yazdığınız yazılardan ibaret değildir. Web sitesini oluşturan kodlama yapısı sayesinde sayfa açılış hızınız belirlenmekte ve web sitenizin ön yüzü de yine bu kodlama yapısıyla oluşmaktadır. Bu nedenle site içi SEO herkesin dikkat etmesi gereken bir noktadır. SEO denetimi için bu alanda tecrübeli olan web geliştiricileri ile çalışmanız, doğru destek almanız kaçınılmazdır.

E-Ticaret Siteleri İçin SEO Nasıl Yapılır?

E Ticaret siteleri için SEO çalışması ağırlıklı olarak ürün bazlı yapılmaktadır. Çok sayıda ürünü olan ya da spesifik ürünü olan markalar daha çok dönüşüm elde edebilir. Web sitenizin kodlama yapısı, mobil uyumluluğu ve sayfa açılışı gibi konularda performansı arttırılarak yapılan metinsel SEO çalışması desteklenir.

Bazı kullanıcılar e ticaret siteleri için kategori bazlı çalışmalar da yapmaktadır. Aslında kalıcı bağlantı sayımız ne kadar çok olursa ve bu bağlantıların içi ne kadar dolu olursa indexlenme oranımız o kadar yüksek olacaktır.

SEO Danışmanlığı Hizmeti Nasıl Alınır?

MSH Creative olarak yıllar boyu var olan tecrübemiz ile, markanız için en etkin pazarlama modellerini kullanıyoruz. SEO Danışmanlık hizmetini almak için tek yapmanız gereken iletişim formumuzu doldurmak ya da 0 (212) 503 18 43 nolu numarayı arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir