12MarSEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO Danışmanlığı

Türkçesinin arama motoru optimizasyonu olarak adlandırıldığı SEO İngilizcede de açılımı search engine optimization olarak kabul edilir.

Search engine optimization, en genel anlamda nedir diye soracak olanlara kısaca arama motorunda yani Google ‘da aradığınız herhangi bir şeyde en üstte yer almak anlamına gelir.

En üstte yer almak için reklamda verilirken bu işi reklamsız hiç para harcamadan, herhangi bir ödeme gerçekleştirmeden organik trafik ile en üst sıraya yerleşmektir.

search engine

SEO DANIŞMANLIĞI

Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olan SEO, tamamen kullanıcıların çıkarını düşünen ve Google tarafından oluşturulan bir algoritmadır. SEO sayesinde web sitelerinin okunabilirlik kalitesi sürekli olarak artmaktadır. Gelişen teknoloji nedeni ile web sitesi sahipleri kendilerini sürekli güncel tutmak zorundadır.

Anahtar kelimelerin kıymetini hepimiz çok iyi biliyoruz. Sektörünüzde sizin için kıymetli olan bu anahtar kelimeleri için arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak bir e ticaret sitesi için çok önemlidir. Daha fazla dönüşüm elde etmek ve ihtiyacınız olan, kazancını arttırmak isteyen markalar da bu kapsamda SEO Danışmanlık Hizmeti almaktadır.

SEO HİZMETİ VEREN AJANSLAR

Seo hizmeti veren ajanslar yani seo ajansı olarak çalışan bir çok yer mevcuttur. Ama seo danışmanlığı yapan ajansların hangi programları kullandığı da bizce oldukça önem arz etmektedir.

Son zamanlarda popülaritesi artan bu araçla, yaptığınız işlerde tam olarak en üst sıralara yerleşmeniz mümkün. Uzun yıllardır Seo ile ilgilenen bir reklam ajansı olarak bizim için artık çok kolay ve eğlenceli bir hal almıştır seo çalışmalarımız.

Tam hizmet reklam ajansı olarak verdiğimiz hizmetlerden bir tanesi de seo için müşterilerimize danışmanlık hizmeti vermek yerine, onlar için bu sorumluluğun altına girmeyi tercih etmekten yana. Kullandığımız SEMRUSH programı ile bize en doğru yolu gösterdiğine inandığımız aynı zamanda kendi web sitemiz içinde bu uygulamayı kullandığımız bir araçtır.

Bir çok SEO (search engines) programı şuanda mevcut ancak araştırdığımız ve aynı zamanda kendimizinde tecrübe ettiği seo çalışması için Semrush programı ile en üstlere yerleşmemiz söz konusu.

Bilmemiz gereken en önemli şeylerden bir tanesi seo, bir kerelik bir işlem değildir seo danışmanlarının devamlı takip etmesi gereken, bununla devamlı olarak ilgilenen bir kişinin ve ya birilerinin olması gerekir.

Sürekli gündemin değiştiği ve devamlı yeni yazıların eklendiği Google da devamlı yükselmek istiyorsak, kendimizi en üst sıralara taşımak istiyorsak seo danışmanlığı hizmetiyle bu işin peşini bırakmamalıyız.

Örnek verecek olursak, herhangi bir içerik, bir blog paylaştığımızı var sayalım, paylaştığınız konu her ne ise takdir edersiniz ki o konu ile alakalı binlerce insan hiç olmazsa yüzlerce insan da içerik paylaşacaktır gerek video ile gerek yazı ile.. Siz paylaştığınız içeriği ilk baktığınız zaman belki üst sıralarda göreceksiniz ama işin peşini bırakırsanız son sayfalara kadar gitmeniz mümkün.

arama motoru seo

Seo Danışmanı Sürekli Takip Etmeli

Search engine optimization hizmeti veren ajanslardan biri olarak, içeriklerinizi, bloglarınızı seo tabanına uygun websitenizi (site içi seo) biz sizin yerinize yapıyoruz. Yaptığımız işlerin geri bildirimlerini Semrush’ın bize sunmuş olduğu rapor şeklinde sizlere iletiyoruz. Sizin yapacağınız tek şey raporları incelemek oluyor bu durumda tabi ki o da dilerseniz .. Bizim yaptığımız durum ise yaptığımız işlerin takibini sağlamak. Güncellemeleri takip etmek, Google da üst sıralara yerleşmeyi hedeflemek bunun için güçlü anahtar kelime (keyword research) araştırmak, hedef kitlenizin görüş alanında kalabilmek, ilk sayfalardaki yerimizi korumak ve bunun üzerine yapılan çalışmalar.

SEO Danışmanlığı Ne Fayda Sağlar?

Bir SEO Danışmanı markanızın pazardaki payını arttırmak ya da marka bilinirliliğinizi en iyi seviyeye getirmek için size hizmet sunar. Bu sayede markanız doğru hedef kitleye ulaşarak doğru sonuçlar elde eder. Web sitesinin kodlama yapısındaki yapılacak iyileştirmeler, hızlandırılmış sayfalar ve mobil uyumluluğu en üst seviyeye getirilerek, kullanıcıların web sitenizde geçirdiği süreyi daha çok arttırabilirsiniz. SEO çalışmalarını etkin bir şekilde sürdürebilmek için birkaç soruyu sizler için cevapladık:

Sosyal Medya Ile SEO Skoru Arttırılabilir Mi?

Sosyal medya ile tüm platformlar entegreli bir şekilde çalışmaktadır. Bu nedenle sosyal medya üzerinde markanız ile birlikte yürütülen SEO çalışmalarını birlikte sürdürmeniz gerekmektedir. Bu sayede web sitenizi içeren linkler arama motorlarında daha kolay indexlenecektir.

seo arama motoru

 

Site İçi SEO Nedir?

Web siteniz sadece yazdığınız yazılardan ibaret değildir. Web sitesini oluşturan kodlama yapısı sayesinde sayfa açılış hızınız belirlenmekte ve web sitenizin ön yüzü de yine bu kodlama yapısıyla oluşmaktadır. Bu nedenle site içi SEO herkesin dikkat etmesi gereken bir noktadır. SEO denetimi için bu alanda tecrübeli olan web geliştiricileri ile çalışmanız, doğru destek almanız kaçınılmazdır.

E-Ticaret Siteleri İçin SEO Nasıl Yapılır?

E Ticaret siteleri için SEO çalışması ağırlıklı olarak ürün bazlı yapılmaktadır. Çok sayıda ürünü olan ya da spesifik ürünü olan markalar daha çok dönüşüm elde edebilir. Web sitenizin kodlama yapısı, mobil uyumluluğu ve sayfa açılışı gibi konularda performansı arttırılarak yapılan metinsel SEO çalışması desteklenir.

Bazı kullanıcılar e ticaret siteleri için kategori bazlı çalışmalar da yapmaktadır. Aslında kalıcı bağlantı sayımız ne kadar çok olursa ve bu bağlantıların içi ne kadar dolu olursa indexlenme oranımız o kadar yüksek olacaktır.

SEO Danışmanlığı Hizmeti Nasıl Alınır?

MSH Creative olarak yıllar boyu var olan tecrübemiz ile, markanız için en etkin pazarlama modellerini kullanıyoruz. SEO Danışmanlık hizmetini almak için tek yapmanız gereken iletişim formumuzu doldurmak ya da 0 (212) 503 18 43 nolu numarayı arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Tags:

Profesyonel Dijital Ajans Hizmeti ile; Sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama, Arama motoru optimizasyonu, alanlarında bir adım öne geçerek hedeflerinize ulaşın. Kreatif fikirlerle dijital trendi yakalayın.

Bize Ulaşın

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Msh Creative

Scroll to top