Influencer Marketing

Influence kelime anlamı olarak Fransızcadan alınmıştır. İngilizceden alındığı söylense de kelime kökeni itibari ile Fransızcadır ve “etkileyen” anlamını taşımaktadır. Eski Avrupa’nın çeşitli dönemlerinde bu kavramla örtüşen sembolik isimler de bulunmaktadır.

Influencer Marketing Nedir?

Influence’ın kelime anlamı olarak “etkileyen” olduğunu bildiğimize göre, günümüzde bu eylemi gerçekleştiren kişilere de Influencer denmektedir. Geleneksel medya da “eşik bekçisi” kavramına benzeyen bu kavram, dijital ortamlarda kullanıcıları etkileyen, onları yönlendiren bir “rol model” olarak ifade edilebilir. Bunlar genellikle Youtuber, Instagram Fenomeni, Twitter Fenomeni ve diğer sosyal medya mecralarında tanınan fenomenler olarak kategorize edilir. İnternet oteritesi bulunan bu kişiler, sahip olduğu geniş hedef kitlesine çeşitli satın alma ya da eyleme geçme davranışları aşılar. Bu sayede potansiyel müşterilere kolayca ulaşılabilir.

Influencer Marketing Neden Önemlidir?

Medyatik isimlerin yıllardır kişiler üzerinde etkisi olduğu bilinmektedir. Bu sebeple markanızı organik olarak yükseltip, hedef kitlenizin güvenini kazanmak istiyorsanız Influencer Marketing Hizmeti almanız gerekmektedir. Ayrıca PR ve Viral çalışmalarla marka değerinizi üst seviyeye çıkartabilirsiniz.

İçerik Pazarlaması

İçerik Pazarlama Hizmeti

Markanızın sunduğu bir ürünü ya da markanızın bilinirliliğini arttırmak adına profesyonelce yapılması gereken adımların genel bütününe içerik pazarlama denir. İçerik Pazarlama Hizmeti ile arama motorları tarafından indexlenen web sitenizin daima ön planda tutabilirsiniz. Oluşturulan içeriklerin daima etkili ve özgün olması gerekmektedir. Ayrıca çeşitli pazarlama yöntemleri de kullanılarak arama sonuçlarında kalıcı bir konum edilebilir.

Web sitenizin daima günce olması gerekmektedir. Sosyal medya platformlarını da içerik pazarlama hizmeti ile bütünleşik bir biçimde kullanarak, markanızın bilinilirliğini arttırabilir ve potansiyel müşterilerinize hızlıca ulaşabilirsiniz.

İçerik Üretmek Önemli midir?

Özgün makaleler, benzersiz kullanıcı deneyimi ve pazarladığınız ürünün/hizmetin ayırt edici olması sayesinde SEO açısında zenginleşmiş bir web sitesi sahibi olabilirsiniz. Üretilen içeriklerin kullanıcı odaklı, sade, anlaşılır ve bilgilendirici olması arama motoru sonuçlarında yükselmenizi sağlayacaktır. SEO uyumlu bir içerik hazırlarken, oluşturulan içeriğin arama motorlarına yönelik olmasından kaçınmanız gerekmektedir. Örneğin belirlediğiniz bir konu aratıldığında en üstte yer alıp kullanıcılar tarafından çok fazla aratılmıyorsa, yaptığınız işin erişimi; dolayısıyla web trafiğiniz düşük olacaktır.

Üretilen içeriğin kalite değeri ne kadar yüksek olursa, kullanıcıların edindikleri bilgiler aracılığı ile size katma değer katma olasılığı daha yüksek olacaktır. Bu sayede aldığınız olumlu geri dönüşler katlanarak artacaktır. İçerik pazarlama alanında reklama ayırdığınız bütçe de doğal olarak daha az olacaktır. Reklam modellerinin oluşturulması, organik trafiğinizi de etkileyen bir etmendir. İçerik pazarlama yaparken hem SEO hem de SEM hizmetini etkin bir şekilde kullandığınızda, dönüşüm oranlarınızın arttığını açık bir şekilde hissedeceksiniz.

İçerik Pazarlama Hizmetini Neden MSH Creative’den Almalıyım?

İçerik pazarlama hizmeti konusunda ve diğer tüm hizmetlerimizde deneyimli ekibimizle profesyonel bir hizmet sunuyoruz. Kurumsal web sitelerinizde ya da markanızı temsil eden E-Ticaret sitenizde, sizin adınıza özgün blog içerikleri üreterek stratejik gelişmenize doğrudan katkı sağlıyoruz.

SEO kapsamında en organik trafiği elde edebilmeniz ve arama motorlarında öne çıkabilmeniz adına çalışmalarımızı geliştirerek, sürdürüyoruz.

Bizi instagramdan Takip Edin!

Şunlar da hoşunuza gidebilir