Sosyal Medya Danışmanlığı İle Markanızı Büyütün

fazlaca zorlaşmaya başladı. Sosyal platformlar, markaları daha çok reklam vermeye yönlendirmek için naturel erişimleri limitlemeye başladılar. Doğru ve ilginç içeriklerle naturel erişimler elde etmek olası olsa da yeniden de bütün takipçi kitlesine erişmek sıklıkla olası olmuyor.

Ancak yeniden de naturel olarak hem hesaplarınızı büyütmek bununla birlikte erişimlerinizi artırmanız olası. Bunun için yapabileceğiniz bir takım çalışmalar bulunuyor.

Hesap bilgilerinizi ayrıntılı bir biçimde doldurun

Herbir toplumsal hesabınızda hakkınızda bilgiler paylaşabileceğiniz alanlar bulunuyor. Bu detayları eksiksiz bir biçimde doldurmak ve markanız hakkındaki olası olduğunca fazlaca malumat vermeniz fazlaca önemli. Böylelikle sayfanızı ziyaret edenler markanız ve hizmetleriniz hakkındaki ayrıntılı bilgilere ulaşabilirler. Bunun yanı sıra internet sitenize yönlendirme için bağlantı paylaşımları da yapmanız, bu profiller üstünden sitenize trafik çekmenize destek olur.

Doğru gün ve saatlerde paylaşımlar yapın

Her şirketin hedef kitlesi farklılık gösterebileceği için bu kitlenin en etken bir biçimde toplumsal ağlarda olduğu dönemleri bulmanız gerekir. Doğru vakit ve günlerde paylaşımlar yapmak, takipçilerinizin gönderilerinizi daha iyi bir biçimde görmelerini sağlar. Aktif olunmayan saatlerde meydana getirilen paylaşımlar, kullananların vakit tünellerinde kaybolabilir. Bu sebeple de bu vakit dilimlerini bulmak fazlaca önemlidir.

içerik pazarlaması

Hedef kitlenizi daraltın

Etkileşimlerinizi ve erişimlerinizi çoğaltmak için daha dar bir hedef kesime hitap etmeniz gerekir. Hedef kitleniz genişledikçe, toplam erişiminizi de genişletmiş olmuş olursunuz ve direkt sizinle alakalı olmayan kullanıcılara ulaşabilirsiniz. Bu kişiler içeriklerinizle etkileşime girmeyecekleri için, toplam miktarda içeriklerinizin etkileşimleri düşük olacağı için, toplumsal mecralar bu gönderileri değersiz bulacak. Bu da toplam erişimlerinizi düşürecektir. Bunun için daha dar bir kesime hitap etmek fazlaca önemli.

Kullandığınız Hashtag’lerde bir standardınız olsun

Hashtag kullanmak gönderilerinizin daha çok şahıs tarafınca görülmesine destek olur. Markanızı birtakım Hashtag’lerle özdeşleştirmeniz ve belli standartlarınızın olması hep aynı yerde gönderilerinizin listelenmesine destek olur. Bunun yanı sıra kendi Hashtag’lerinizi de oluşturabilirsiniz. Böylelikle düzenlediğiniz kampanya ve yarışmalarda kullananların bu Hashtag’leri kullanmalarını isteyerek, markanızla alakalı gönderileri tek bir yerde toplayabilirsiniz.

İlgi çekici görseller kullanın

Sosyal medyada görsel kullanması fazlaca önemli. Hem gönderilerin erişim oranlarını çoğaltmak bununla birlikte takipçilerin dikkatini çekebilmek adına paylaşımlarınızı görsel odaklı yapmanız gerekiyor. Bu noktada da bayağı görsel paylaşımları yerine yaratıcı, ilginç ve yüksek çözünürlüğünde olan fotoğraflardan istifade etmek fazlaca önemli. Gün arasında takipçileriniz onlarca fotoğrafla karşılaşıyor ve bunların arasından sıyrılabilmek için onlara farklı bir bakış açısı sunmanız gerekebilir.

Video içerikler oluşturun

Sosyal mecralarda naturel olarak en fazlaca erişimi sunan içerik türü günümüzde videolar. Kullanıcıların video içeriklere daha çok kıymet vermesi ve bunlara daha fazlaca alaka duyması da organik olarak erişimlerinizin ve etkileşimlerinizin artmasına destek oluyor. Ürünleriniz, hizmetleriniz veya işinizle alakalı olabilecek değişik konseptteki video içerikleri toplumsal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

E-ticaret siteniz üstünde toplumsal hesaplarınızı ve gönderilerinizi paylaşın

E-tecim siteniz üstünden de toplumsal medya hesaplarınıza kullanıcıları çekebilirsiniz. Sosyal medya hesap bilgilerini paylaşmanın yanı sıra ana sayfa üstünde toplumsal mecralardaki son gönderilerinizi gösterecek birtakım eklentiler kurabilirsiniz. Herbir toplumsal ağ üstünden alakalı kodları alarak, bu kodları sitenizin alakalı HTML alanına ekleyerek, son paylaşımlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Çok uzun paylaşımlardan kaçının

Çok uzun paylaşımlar yapmak etkileşimlerinizin düşmesine niçin olabilir. Kullanıcılar toplumsal mecralar üstündeki gönderiler üstünde oldukça fazla vakit harcamıyorlar. Bu sebeple de mesajlarınızı kısa bir biçimde vermeniz fazlaca önemli. Bunun yanı sıra Facebook, paylaşımlardaki metin uzunluğunun artması durumunda, gönderinin erişim oranını da limitlemeye başlıyor.

Takipçilerinizle kontakt kurun

Etkileşim ve erişim oranlarını artıran faktörlerden biri de gönderiler altındaki beğeni ve yorumlardır. Takipçilerinizi gönderilerinize yorum oluşturmaya yönlendirecek eyleme davet ifadeleri kullanabileceğiniz benzer biçimde onların yorumlarına yanıt vererek, onlarla kontakt halinde kalmanız da önemlidir. Takipçilerinizle ne kadar iyi kontakt kurarsanız, onlarla kuracağınız etkileşimler de bir o denli artacağı için, gönderilerinizin erişim oranları da bu miktarda artış gösterecektir.

Bizi instagramdan Takip Edin!

Şunlar da hoşunuza gidebilir