yabancı konut satısında reklamcılık

Yabancı Konut Satışında Gayrimenkul Reklamcılığı 

Yabancı konut satışının her geçen gün artış sağladığı Türkiye’de gayrimenkul reklamcılığı değer kazanmaya devam ediyor. Yurt dışında ikamet eden yerli yatırımcı ile yabancı uyruklu vatandaşlar konut sahibi olmak için gayrimenkul acentalarının kapasını çalıyor.

Bilgi sahibi olmak için arama motorlarına yönelen kullanıcılar GoogleYandex gibi arama motorlarının verdiği sonuç doğrultusuna firmalar ile iletişim yolana girmeyi tercih ediyor. Yabancı konut satışının rekor seviyeye ulaştığı ülkemizde, gayrimenkul sektöründe hizmet veriyorsanız reklam ajansları ile iş birliği içinde olmanız markanıza güç kazandıracaktır. Türkiye’ye gelmeden inşaat şirketinin iletişim departmanı ile bağlantı kurmak isteyen müşteriyi, dijital platformlar ile firmanıza çelebilirsiniz.

Türkiye’de en çok yabancı konut satışı İstanbul’da gerçekleştiriliyor. Resmi gazetelerde yayınlanan bu verilere göre İstanbul merkezli reklam ajanslarından aldığınız hizmet ile emlak sektöründe ilk sıraya yükselebilirsiniz. Gayrimenkul ajanslarından aldığınız destek yabancı yatırımcı ile iletişim kurmanızı kolaylaştıracaktır.

Dijital Platformlardan Müşteriye Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Pandemi süreci ile birlikte daha çok değer kazanmaya başlayan Dijital Pazarlama kavramı gayrimenkul sektörünü de etkisi altına aldı. Bugün müşteriye ulaşmaktaki en kolay yol dijital mecraların sunduğu imkanları, profesyonel bir şekilde değerlendirmekten geçiyor.

Dijitalleşen sürecin etkisi her sektöre yayılıyor. Buna gayrimenkul sektörü de dahil! İstediği konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcı eskisi gibi ansiklopedi, gazete, dergi karıştırmıyor. Yeni dünya düzeninde hepimiz, her yaş grubundan birey dijital platformların sunduğu bilgiler ile hareket ediyor.

Türkiye’de konut sahibi olmak isteyen yabancı yatırımcı ilk olarak internet üzerinden araştırma yapıyor. Eğer Google aramalarında ön plana çıkan markaysanız işiniz çok kolay. Web sitenizi inceleyen kullanıcı, bilgi sahibi olmak istediği konu hakkında form bırakarak sizinle iletişime geçecektir. Burada dikkat etmemiz gereken konu iyi bir web sitesi ile arama motorlarında görünür olabilmeniz. Eğer herhangi bir referansınız yoksa sosyal mecraları en iyi şekilde kullanmak zorundasınız. Tüketici ile buluşma imkanınız dijital platformlarda var olabilmeniz ile mümkün oluyor.

İnşaat Sektöründe Reklam Yapan Ajanslar ile İletişime Geçin

Bugün Türkiye’de pek çok reklam ajansı bulunuyor. Sizin için önemli olan şey hizmet verdiğiniz sektörde çalışmalar yapan reklam ajansları ile iletişime geçmek. En büyük reklam ajanları ile çalışmak markanızın sektörde ön olana çıkmasına sebep olmayacaktır. Bunun yerine gayrimenkul alanında hizmet veriyorsanız, inşaat sektöründe reklamcılık çalışmaları yapan reklam ajansı ile görüşmelisiniz.

Gayrimenkul alanında hizmet veren reklam ajansları daha önce hizmet verdikleri firmalar sayesinde size daha profesyonel hizmet sunarak, kalıcı çözümler üretmenize yardımcı olurGayrimenkul reklamcılığı hizmeti veren reklam ajansları yabancı konut satışında sektör analize yaparak markanızın kimliğine uygun çalışmalar yapacak. İnşaat firmanız için dikkat çeken reklam kampanyalarına yer vererek dijital platformda potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Yabancı yatırımcıya, emlak sektöründe görünür olacağınız çalışmalar ile doğrudan ulaşın!

Gayrimenkul Reklam Ajansları Ne Gibi Hizmetler Sunar

Gayrimenkul Reklam Ajansları, inşaat firmanızın hedeflenen satış rakamına ulaşabilmesi için birtakım çalışmalar yapar. Konut satın alan yabancı yatırımcıyı markanıza çekmek için bu hizmetlerden en verimli şekilde faydalanmalısınız. Reklam ajansları pek çok alanda hizmet verir. Gayrimenkul reklamcılığı alanında destek alabilmeniz için bazı başlıklara öncelik vermeniz gerekiyor. Bu başlıklar;

1. Web Sitesi Oluşturma

Markanız için daha önce web sitesi oluşturduysanız reklam ajansları sizin için web sitesini sektör trendlerine göre geliştirmeye devam edecektir. Fakat sıfırdan bir hizmet almak istiyorsanız, yeni bir formatla sesleneceğiniz hedef kitleye uygun web sitesi oluşturmalısınız. Web sitenizin yapım aşamasında görev alacak olan reklam ajansı, markanızı en iyi şekilde yansıtacak çalışmalar ile sektörde görünür olmanızı sağlayacaktır.

Oluşturulan web sitesinin;

  • Sade, anlaşılır olması,
  • Kolay bilgi vermesi,
  • SEO uyumlu içeriklere yer verilmesi,
  • Web sitesinin açılış hızı ve kalitesi,
  • Tasarım olarak marka ve sektörden bağımsız olmaması,
  • İçerik kalitesi ve özgünlük gibi başlıklara odaklanması gerekmektedir.

Her sektörün dili ayrıdır. Gayrimenkul sektörü satış odaklı çalışmalara yer verdiği için sunulan hizmetin sade, anlaşılır ve kolay ulaşılabilir olunmasına dikkat edilmelidir. Üstelik yabancı konut satışları için tüketiciyle buluşacaksanız doğru anlaşılmak en önemli başlıklarınızdan biri olmalıdır.

 2. Google AdWords Reklamları

Tüketicinin hangi konular üzerinde arama yaptığını merak eden firmaların başvurduğu hizmetler arasında Google AdWords geliyor. Tüm sektörlerin tercih ettiği çalışmalar arasında yer alan bu hizmet son zamanlarda gayrimenkul pazarlama içinde tercih edilmeye başlanmıştır. Yabancı yatırımcıların Türkiye’de konut sahibi olmak için hangi başlıkları yöneldiği öğrenmek isteyen firmalar Google AdWords ile müşteriye daha kolay bir şekilde ulaşıyor.

Reklam ajanslarının sunmuş olduğu hizmetler arasında yer alan Google AdWords ile markanızın eksik olan yönlerini öğrenebilirsiniz. Aratılan anahtar kelimeler ile potansiyel müşteriyi firmaya çekmek isteyen firmalar, reklam ajanslarının Google AdWords çalışmalarından destek alıyor. Firmanız için yapılan çalışma sonucunda internet reklamlarında görünür olabilir, Google AdWords reklamları sayesinde hangi bölgede, hangi saate, neyle ilgili arama yapıldığını öğrenebilirsiniz. Bu veriler ile hedeflerinize daha kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz.

3. SEO&SEM Danışmalığı

Arama motoru Optimizasyonu SEO, arama motoru pazarlaması SEM ile hedeflerinize kısa bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Aram motorlarının ilk sergilediği sonuçlar arasında yer alarak, ilk tıklanan sayfa olmak istiyorsanız reklam ajanslarının SEO&SEM hizmetinden faydalanın.

Gayrimenkul alanında arama motorlarında ilk görünün site olmanızı sağlayacak bu hizmet ile organik trafikten, reklam vermeden müşteri çekebilirsiniz.

SEO hizmeti, sektöre hızlı giriş yapmanızı sağlayacak güçlü anahtar kelimeler ile arama motorlarında görünür olmanızı kolaylaştırıyor. Google’da en çok sorgulanan sayfa İnşaat firmanız olabilir. Bu başarıyı yakalayabilmek için Gayrimenkul alanında hizmet veren SEO ajansları ile iletişime geçin!

4. Sosyal Medya Yönetimi

Yabancı konut satışlarında gayrimenkul reklam hizmeti alıyorsanız. Firmanızın sosyal mecralardan (Youtube, Instagram, Facebook vs.) tüketiciye sesleniyor olması lazım. Orijinal içerik üretimi ile çalışma yaptığınız her kanalda aktif olmanız gerekiyor. İnşaat, emlak alanında hazırladığınız her paylaşım marka diliniz ile bağlantılı olmalıdır. Tüketicinin en çok vakit geçirdiği mecralar arasında yer alan sosyal medya, önemli platformlar arasında yerini sağlamlaştırmaktadır.

Sosyal medya yönetimi hakkında yetkin bir ajans görüşüne başvurarak sektörün nimetlerinde faydalanmalı. Bugün sosyal medya mecralarını, reklamlarını doğru kullanan birçok firma müşterisini kolayca yanına çekebiliyor.

Yabancı Konut Satışında Reklamcılığın Önemi

Yabancı yatırımcıların her geçen yıl artış gösterdiği ülkemizde reklam sektörü daha yoğun ilgi görmeye başlanmıştır. Marka ile müşteri arasında köprü kuran reklam sektörü, firmaların profesyonel destek aldığı hizmetler arasında yer almıştır. Pandemi sürecinde dijitalleşmeyi başarabilen kurumlar kazandı!

Dijital pazarlama ve gayrimenkul reklamcılığı ile sermaye sahibi yabancı yatırımcıya ulaşabilmeniz kolaylaşıyor. İnşaat sektörde dikkat çeken firma olmak istiyorsanız Yeni Nesil Reklam Ajansı MSH Creative ile iletişime geçin!

Şunlar da hoşunuza gidebilir