10Eylpazaryerientegrasyonları
pazaryerientegrasyonları
pazaryerientegrasyonları

Pazar Yeri Entegrasyonları

Pazaryeri Entegrasyonları E-ticarete olan ilgi günden güne arttıkça, Pazaryeri Entegrasyonları çok daha önemli bir hale gelmektedir. İnternet ortamında alıcıların ve satıcıların ortak bir noktaya geldiği ortam pazaryeri olarak adlandırılır. Böylece insanlar istedikleri ürüne ya da hizmete çok daha hızlı ve kolay bir şekilde erişebilme olanağına sahip olur. Bunun yanında dijital ortamda fazlasıyla çeşit ve fiyat alternatifi bulunması alıcılar için ciddi bir avantajdır.

  Kreatif Reklam Ajansları Size Nasıl Fayda Sağlar

Bir firmanın internet üzerinde farklı alanlarda ürünleri ve hizmetleri satılmaktadır. Pazaryeri Entegrasyonu ise bu farklı pazaryerleri arasındaki iletişimi sağlayan ve veri alışverişi yapan yazılımların sunduğu hizmet olarak tanımlanabilir.
Gelişen teknolojiyle birlikte bu iletişimin kişilerce yapılmasına gerek kalmadan, geliştirilen yazılımlar ile gerçekleştirilmesi işlemlerin çok daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Örneğin;

  • Trendyol
  • Yemek Sepeti
  • Hepsiburada
  • N11 gibi en çok namı duyulan pazaryerlerinde satış yapan firmalar, her bir pazaryerindeki ürünlerin siparişi, satışı, kargo ve fatura bilgileri gibi her türlü verinin birbirleri arasında rahatlıkla aktarılmasını sağlar. Böylece farklı pazaryerlerinde mevcut mağazalar arası bağ güçlü ve sağlam olur.

Pazaryeri Entegrasyonları Niye Tercih Edilmelidir?

Dijital alanda pazaryerlerinde bir miktar komisyon veya listeleme ücreti ödenerek mağaza açılması firmaların çok daha büyük kitlelere ulaşması için oldukça idealdir. Böylece sunulan hizmetten faydalanmak isteyen kişiler bu pazaryerlerine giriş yaptıklarında firmanın ürünlerine kolaylıkla erişim sağlayabilmektedir. Bu tür pazaryerlerinden faydalanmak yerine firmalar sadece kendi web siteleri üzerinden satış yaptıklarında çok daha küçük bir kitleye hitap etmek zorunda kalır. Çünkü tüketicilerin çoğu bu tür pazaryeri niteliğinde olan platformlarda gezinmeyi ve farklı mağazaların ürünlerini karşılaştırmayı tercih eder.

Ayrıca adından sıklıkla bahsettiren ve büyük bir marka haline gelen pazaryerleri, kullanıcılarının haklarını koruyarak alışveriş işleminin güvenilir bir şekilde yapılmasını sağlar.

pazaryerientegrasyonları
pazaryerientegrasyonları

Pazaryeri Entegrasyonları’nın Avantajları

Firmaların pazaryerlerinin sunduğu avantajlardan yararlanarak mağaza açmaları, buralarda ürünlerini tanıtan reklam ve pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmeleri faydalı olacaktır. Haliyle platformlar arası iletişim sıkıntısını ortadan kaldırmak için de Pazaryeri Entegrasyonu konusunda gerekli çalışmaları yapmaları ve en uygun yöntemleri kullanmaları gerekmektedir.
Pazaryeri Entegrasyonu ile firmaların ürün satışlarındaki birçok aşama kolaylıkla gerçekleştirilir.

Bunlardan bazıları;

  • Fatura kesme,
  • Kargo fişi yazdırma,
  • Stok takibi yapma,
  • Sipariş ve ödeme alma gibi işlemlerdir.

Bütün işlemler dijital ortamda yapılırken, farklı pazaryerlerindeki mağazalar arası veri akışı otomatik olarak gerçekleştirilir. Böylece oldukça önemli olan sayısız işlem tek bir noktadan yapılabilir.

Bizi instagramdan Takip Edin!

Profesyonel Dijital Ajans Hizmeti ile; Sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama, Arama motoru optimizasyonu, alanlarında bir adım öne geçerek hedeflerinize ulaşın. Kreatif fikirlerle dijital trendi yakalayın.

Bize Ulaşın

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Msh Creative

Scroll to top