E-Mailing & E-Bülten

Belli bir sıralama içerisinde yer edinen kişilere (maillist) sistemler yada yazılımlar vesilesiyle toplu halde meydana getirilen gönderimlere verilen isimdir. Çoğu zaman belli bir mevzu ileilgilenen kişileri olup biten yeni güncellemelerden haberdar etme amacıylayapılır. Bu mail listelerini hususi olarak alıp, bu kişiler üstünden parakazanılan mail sistemiyse Mail Marketing olarak geçer. E-Mailing ve Mail Marketing değişik amaçlara hizmet eder. Mailing yarar amacı güderken, Mail Marketing yalnızca bu tür pazarlamayı meydana getiren kişilerin kar amacına hizmet eder.

Mailing Hazırlama

Bir e-mailing sistemi kurabilmek için en önce dilediğiniz alaka alanına ve müsait profillere uyan kişilerin mail adreslerine haiz olmalısınız. Bu adreslere haiz olmak için genel anlamda iki değişik yol izlenir. Bunlardan ilki bir internet sitesine e-posta bülteni formu eklemektir. Buraya kişiler kendileri mail adreslerini verirler ve sizin belirlediğiniz şartlar dahilinde sizden mail alırlar. Bir öteki mail sıralaması ele transfer yöntemiyse satın almaktır. Bazı oldukça fazla kullanıcı sayısına haiz internet siteleri, sistemlerine üye olan bu kişilerin mail adreslerini belli bir ücret karşılığında sıralama halinde satışa çıkarabilir.

Mailing Nasıl Gönderilir?

Sıklıkla bir internet sunucusu (tercihen e-posta sunucusu) vesilesiyle gönderilir. Bu sunucuların yardımı yardımıyla birçok kullanıcıya aynı anda yüzlerce hatta binler mail gönderimi yapılabilir. Daha minik listeye haiz olan sistemler ve sitelerse genel anlamda 3.parti e-posta yazılımlarını kullanır. Örneğin FeedBurner vesilesiyle internet sitenize bir form ekleyip, bu forma üye olan kullanıcılara otomatikman mailler gönderebilir yada sistem üstünden hususi bir mail gönderimi gerçekleştirebilirsiniz.

E- Bülten Nedir?

E-bülten web kullanımının yaygınlaşmasıyla gelişmiş web üstünden yapılan kontakt şeklidir. Pazarlama,reklam ve tanıtım amacıyla amacıyla kullanılır.E-Bülten yaparken kendı kitlenizi belirleyebilirsiniz bu sayede doğru zamanda doğru kişilere mail yollayabilirisiniz ve pazar ağınızı geliştirebilirsiniz.

Neden E-Bülten Kullanmamız Gerekir?

E-Bülten ile müşterilerinize hedef kitlenize direk mail kanalıyla ulaşabilirsiniz.Kurumsal Firmalar , Bankalar , E-Ticaretle uğraşan bölgeler bu sistemi fazlaca kullanmaktadırlar.Bülteninizi talep eder makale talep eder fotoğraf talep eder pdf olarak hazırlayıp hedef kitlenize gönderebilirsiniz.Şirketinizle ilgili duyuruları haberleri gelişimleri indirimleri yeni ürünlerinizi e-bülten yardımıyla rahatça müşterilerinize ulaştırabilirsiniz. E-bülten direk müşterilerinizin hususi e-postalarına gittiği için müşterileriniz kendini hususi hissetmesinede yarayacaktır.

E-Bülten Hazırlarken Neylere Dikkat Edilmelidir?

  • İçeriğinize kullanıcağınız başlıklara ve resimlein boyutlarına dikkat edilmelidir.
  • Yazılarınıza sitenize gitmesi için bağlantı yönlendirmelerine yer vermelisiniz.
  • Eğer bir kampanya yada tenzilat yapıyorsanız indirimin olduğu yazıyı büyük ve dikkat cazibeli yapmalısınız.
  • Mesajı gönderirken başlığa gönderinin aslolan amacını kısa ve öz bir halde yazmalısınız. Örn:Biligsayar’larda Büyük İndirim.!!

Bizi instagramda Takip Edin!

Şunlar da hoşunuza gidebilir