arama motoru optimizasyonu

Dijital Pazarlama ve SEO Hizmeti

Dijital pazarlama ve SEO hizmeti yeni nesil teknolojinin en etkin kullanıldığı kanallar arasında yer almaktadır. Ürün ve hizmeti en kolay şekilde tanıtmanın yollarından biri olan dijital pazarlama, geleneksel yollara göre daha maliyetsiz ve avantajlıdır.

Yenidünya düzeni ile birlikte gelişen teknoloji mobil cihazların kullanımını derinlemesine etkilemiştir. Farklılaşan alışveriş alışkanlıkları dijital kanalların kullanımın alanının ve kullanım şeklinin yeniden yorumlanmasına olanak sağlamıştır.

Peki, dijital pazarlama ve SEO nedir, dijital pazarlama ne kadar etkilidir, en yaygın dijital pazarlama kanalları nelerdir? Dijital pazarlamada ve SEO arasındaki etki nedir? Tüm bunlara ve daha fazlasına yazımızın detayında ulaşabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama, bir firma veya markanın dijital kanallardaki pazarlama süreçlerini kapsamaktadır. Sosyal medya, içerik pazarlaması, arama motoru optimizasyonu, blog, e-kitap gibi alanlarda kullanılan dijital pazarlamanın en büyük avantajı daha az maliyetli, ölçülebilir olmasıdır.

Dijital pazarlamanın etkisini geleneksel medyaya göre çok daha rahat ölçümleyebilirsiniz. Örnek verecek olursak gazete ya da dergide verdiğiniz reklamın kaç kişi tarafından görüldüğü belli olmamaktadır fakat dijital pazarlama çalışmalarınızın sonuçlarını analiz edebilir, veriler sonucunda planlamanızı daha rahat bir şekilde yapabilirisiniz.

Dijital pazarlamanın sunduğu avantajları profesyonel bir şekilde değerlendirebilen her marka sektörde daha güçlü daha belirgin adımlar atmaktadır.

Dijital Pazarlama Kanalları Nelerdir?

Bugün dijital pazarlamanın etkin olarak kullanıldığı pek çok kanal bulunmaktadır. Hizmet verdiğiniz sektöre göre strateji belirlemeniz gereken dijital pazarlama, markanızı geliştirebileceğiniz en etkili yollar arasında yer alıyor. Bu yolları bazı araçların yardımı ile etkili bir şekilde kullanabiliriz. Dijital pazarlama kanalları hakkında detaylı bilgiye yazımızın detayında bulabilirsiniz.

1.Arama Motoru Optimizasyonu | Search Engine Optimization

Web sitenizi GoogleYandex gibi arama motoru sayfalarında görünür olmasını istiyorsanız SEO’dan faydalanmalısınız. Arama motoru sayfalarında üst sıralarda yer alma işlemine arama motoru optimizasyonu kısa adıyla SEO denir. SEO, web sitenizi reklam olmadan organik trafikte yer almasını sağlar. Dijital pazarlama sürecinde önemli bir yer tutan SEO, doğru anahtar kelime kullanımı ile site optimizasyonunuzun gerçekleşmesine destek olur.

SEO sayesinde arama yapılan anahtar kelimeye reklamsız, organikten oluşan kullanıcı ile aranızda daha sağlam bir iletişim oluşmaktadır. Reklam giderlerini kontrol altında tutarak, organik trafikte görünür olmak istiyorsanız SEO, markanızın daha kolay ön plana çıkmasına yardımcı olacaktır.

2.Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal medya, müşteriye ulaşmak için değerlendirebileceğiniz etkili yöntemler arasında yer alıyor. Facebook, Twitter, LinkendlnInstagramGoogle gibi araçları kullanarak sosyal medya pazarlama stratejisini etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Güçlü kanallar arasında yer alan sosyal medya pazarlaması, dijital pazarlamanın aktif olarak kullanıldığı araçlar arasında yer almaktadır.

3.İçerik Pazarlaması | İçerik Yönetimi

Özgün bir dil ile oluşturulan orijinal içerik,  potansiyel hedef kitlenizi yakalamak için önemlidir. Oluşturduğunuz içeriğe gösterdiğiniz özen ile sitenizin aramalarda üst sıralarda yer alması eş değer konumdadır. Bundan dolayı içeriğinizin özgün olması, müşteri profilinizin daha kolay genişlemesini sağlayacaktır.

Tüketicin beklentilerini karşılamaya yönelik geliştirilen içerik pazarlaması, müşteri beklentilerini en üst düzeye yükselten pazarlama teknikleri arasındadır.  Bugün dijital pazarlama ile birlikte E-ticaret kavramının ön plana çıkması, içerik yönetim sürecini daha etkin bir hale getirmiştir.

4.Mobil Uygulama

Müşteri için kullanıma sunulan sosyal ağların mobil platformlara uygun hale getirilmesi gerekmektedir. E-ticaret sitelerine akıllı telefon, tablet vb. araçları kullanarak girmek isteyen her kullanıcının sorun yaşamadan, rahatlıkla platformlara ulaşması firmanın yararına olacaktır.

Müşterinin mobil uygulamalarda herhangi bir sorun ile karşılaşması, markayı kolayca terk etmesine sebebiyet vermektedir. Bundan dolayı mobil uygulamaların aktif ve işlevsel olması, müşteri tutundurması adına büyük geri dönüşler sağlamaktadır. Sitenin mobil platformlarda düzgün çalışmıyor olması siteyi aşağı noktalara itecektir.

5.Müşteri Tutundurma

Var olan marka üzerinden müşteri yakalamanın en etkili yöntemlerinden biri hedef kitleyi izleyerek, web sitesine yönlendirmektir. Dijital pazarlamanın en etkili en çok tercih edilen yöntemlerinden biri “müşteri hedefleme” dir. Müşterinin zihinde yer edinmek istiyorsanız bu yöntemi tercih ederek hedef kitlenizi yakın kadraja alabilirsiniz.

SEO’nun Dijital Pazarlamadaki Yeri

Dijital pazarlamanın en önemli halkalarından biri olan arama motoru optimizasyonu yani SEO, arama motorlarında indekslenmeniz için tercih edeceğiniz yöntemler arasında yer alıyor. Web sitenizi Google, Yandex gibi arama motorlarında üst sıralarda bulunmasını istiyorsanız iyi bir SEO hizmeti almalısınız. Ücretli olmayan, organik sonuçları arama sonuçları ile niteleyen SEO,  site trafiğinizi artırarak müşteri profilinize reklamsız ulaşmanızı sağlayacaktır.

SEO neden önemli sorusuna yönelecek olursak günümüzde arama yapan kullanıcıların çoğu ilk sayfaların sunduğu sonuçlara yönelmektedir. Eğer markanız ilk yayınlanan sonuçlar arasında reklamsız yani organik olarak yer alıyorsa iyi bir SEO çalışmasına sahipsiniz demektir.

E-ticaret siteleri ve SEO için önemli bir konu olan SEO, firmaların profesyonel destek aldığı hizmetler arasında yer almaktadır. Sizde markanızın görünür olmasını istiyorsanız SEO hizmeti veren reklam ajanslarından destek alarak, arama motorlarında görünür olabilirsiniz.

SEO Hizmeti Markanıza Ne Katar?

SEO, arama motorlarında reklam vermeden üst sıralarda yer almanız için yapmanız gerekenleri kapsamaktadır. Aktif bir süreç olan arama motoru optimizasyonu, sürekli yenilenmektedir. Yeni medya düzeni ile şekillenen dijital süreç SEO’nun içeriğini de değiştirmektedir.

E-ticaret, siteleri için daha önemli bir başlık olan SEO, üst sıralarda olmanızı sağlamaktadır. E-ticaret sitelerinin büyümesi ve organik trafik alması için üst sıralarda çıkması çok değerlidir. Aramalarda üst sıralarda çıkan site, SEO optimizasyonu için gerekli çalışmaları yapmış demektir.

Reklamlar ile belirli bir konuma gelebilirsiniz fakat kalıcı olmak istiyorsanız organikte var olmanız gerekmektedir. Bunun en iyi yöntemi ise şüphesiz iyi bir SEO optimizasyonuna sahip olmanızdan geçer. SEO, markanızı arama motorlarında görünür kılarak müşteriye daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır.

MSH Creative; dijital pazarlama, SEO hizmeti, sosyal medya hesap yönetimi, web tasarımı ve daha bir çok alanda hizmet veren kreatif reklam ajansları arasında yer almaktadır. Hizmet verdiğiniz sektörde görünür olmak için tecrübemize başvurabilirsiniz.

Daha fazlası için bizimle iletişime geçin!

Şunlar da hoşunuza gidebilir