twitter

Twitter’ın Logosu Değişti, Yeni Bir Dönem: Twitter X

Twitter’ın mavi kuşunun yerinde artık kocaman bir X var. Elon Musk’ın çok sevdiği X.com uzantısı artık Twitter’a yönlendiriliyor. Elon Musk, Twitter’ı satın aldığından beri pek çok değişim yaptı. Platformda ve şirket içinde meydana gelen bu değişimlerin sonucu Twitter’ın isminin değişmesine kadar geldi. Twitter’ın yeni ismi artık X olacak.

Twitter’ın yeni uzantısı: X.com

Elon Musk’ın çok sevdiği X.com uzantısı artık twittera yönleniyor. Musk, Twitter’ın yeni ismi olan X hakkında sayısız tweet attı. Musk’ın Twitter çalışanlarına şirketin adının X olacağını söylediği duyuruldu. Logosu hakkında henüz bir bilgi verilmemiş olsa da Sawyer Merritt tarafından yayınlanan bir gif’i profilinde sabitledi, kendi profil resmini de X olarak değiştirdi.

Elon Musk’ın “X” adını ne kadar sevdiğini hepimiz biliyoruz. İlk olarak 1999’da fintech girişimi olarak hazırlanan X.com, daha sonra Paypal’e dönmüştü. 2017’de Musk, bu alan adını Paypal’den geri satın almıştı. 2002’de SpaceX kuruldu, 2015’te Tesla’nın Model X’i tasarlandı. 2020’de doğan çocuğunun adını  “X Æ A-11” koyan Musk’un, Twitter’ın ismini de X yapması beklenen bir hareketti. Twitter’ın çatı şirketinin adı X Corp. olarak değiştikten sonra Musk, xAI adlı yapay zeka şirketinin tanıtımını yaptı.

Şunlar da hoşunuza gidebilir