E-Ticaret Sitesi Tasarımı

E-ticaret sitesi tasarımı ile kullanımı kolay ve kullanıcı odaklı bir siteye sahip olabilirsiniz. E-ticaret siteleri ile daha fazla satış yapabilir ve daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. E-ticaret sitesi tasarımı hizmetimiz ile sizi hedef kitlenizle buluşturuyor ve daha fazla satış yapmanızı sağlıyoruz. 

E-Ticaret Sitesi Nedir?

E-Ticaret Sitesi müşterilerinize anında ulaşarak ürünlerinizi tanıtıp sattığınız dijital marketlerdir. Hızlı iletişim & destek, güvenli ödeme ayrıcalıkları ile hayatımızda çok büyük yer kaplayan bir alan haline gelerek günümüze ulaşmıştır.

Neden E-Ticaret Sitesi ?

E-ticaret siteleri, internet ortamında ticaret yapmak amacıyla kurulan platformlardır. Günümüzde, bu tür sitelerin yaygınlaşmasının nedeni, internet üzerinden alışverişin ve ticaretin fiziksel mağazalara göre daha kolay ve karlı olmasıdır. İnternet üzerinden yapılan ticaret, birçok fiziksel gideri ortadan kaldırarak maliyet avantajı sağlar.Geleneksel ticaretin aksine, e-ticarette kira, depo masrafları, fiziksel mağaza düzenleme ve bakım gibi maliyetler bulunmaz. Bu durum, işletmelerin birçok giderden tasarruf yapma imkanına sahip olmalarını sağlar. Ayrıca, geniş bir müşteri kitlesine hızlı ve etkili bir şekilde ulaşma imkanı sunar.İyi kurgulanmış bir e-ticaret sitesi, müşterilere kullanıcı dostu bir deneyim sunabilir ve çeşitli ürünleri online platformda sergileyerek satışlarını artırabilir. Bu şekilde, işletmeler yüksek kazançlar elde edebilir ve rekabet avantajı sağlayabilir. E-ticaretin sunduğu hızlı erişim, geniş kitlelere ulaşma ve düşük işletme maliyetleri, bu alanda faaliyet gösteren işletmeler için önemli avantajlar arasında yer almaktadır.

E-Ticaret Siterinin Avantajları Nelerdir ?

Güvenli Ödeme Sistemleri

Sanal Pos Sistemleri ile kart bilgilerinizi güvenli şekilde girerek ödemelerinizi kolayca ve hızlı bir şekilde tamamlayıp ürün siparişlerinizi verebilirsiniz.

Hızlı Destek Hizmetleri

Oluşabilecek herhangi bir problemde hızlı destek hizmetleri ile 7/24 ürün dağıtıcınıza ulaşıp E-Ticaret Sitesinde oluşabilecek herhangi bir problemde teknik destek ve sipariş verdiğiniz ürünleriniz ile alakalı bilgi alabilirsiniz.

Ürün Takibi

E-Ticaret Sitelerinde verdiğiniz siparişlerinizin nerede hangi aşamada olduğunu ve ödemeniz ile ilgili bilgilerinizi görebilirsiniz.

Kampanya Sistemleri

E-Ticaret Sitelerinde istatistiklerinize ve müşteri kitlenize göre düzenleyebileceğiniz kampanyalar oluşturarak daha fazla müşteriye daha fazla ürün satma potansiyeli yakalayarak başarıya ulaşabilirsiniz.

Özel Tasarım E Ticaret Sitesi

Firmaların ticari faaliyetleri birbirinden farklıdır ve bu nedenle internet üzerindeki varlıkları da özel ve etkili bir şekilde tasarlanmalıdır. İşte bu noktada, uzman web sitesi tasarımı konusunda deneyime sahip kişilerden veya kurumlardan destek almak önemlidir.

Özellikle firmalara yönelik internet sitelerinde, arayüzün büyük bir önemi vardır. Sanal ortamdaki arayüz, bir vitrin gibi firmanın görünür yüzüdür. Fiziksel mağazalardaki vitrinin online versiyonu olarak düşünülebilir. Araştırmalar, insanların görsel unsurlara daha fazla önem verdiğini ortaya koyuyor.

Bu nedenle, özel olarak hazırlanan görsel içeriklerle potansiyel müşteri adaylarını etkileyebilir ve onları sürekli müşterilere dönüştürebilirsiniz. İyi bir arayüz tasarımı, kullanıcı deneyimini artırabilir ve müşterilerin sitenizde daha fazla zaman geçirmelerini sağlayabilir. Uzmanlar tarafından tasarlanan özel çözümler, firmanızın ihtiyaçlarına ve sektörüne uygun olarak oluşturulabilir, böylece dijital varlığınız daha etkili ve çekici hale gelir.

E-Ticaret Sitesi Yazılımı (Woocommerce Altyapısı)

WordPress’in e-ticaret siteleri için kullanılan Woocommerce eklentisi ile özel tasarım WordPress e-ticaret sitelerine sahip olabilirsiniz. Woocommerce, arama motoru dostu yapısı sayesinde siteniz hakkında gereken bilgileri arama motorlarına kolaylıkla iletebilir. Ayrıca, Opencart altyapısının avantajlarına sahip olan Woocommerce şu özelliklere sahiptir:

Anlaşılabilir Yapı: Kolay anlaşılabilir bir kod ve görsel materyal yapısına sahiptir, bu da herkesin rahatça kullanabilmesini sağlar.

Esnek Hosting Seçenekleri: Kendi sunucunuzda veya farklı hosting paketlerinde barındırabilirsiniz.

Açık Kaynak Kodu: Açık kaynak kodlu olduğu için kolaylıkla güncellenebilir.

Zengin Tema Seçenekleri: Geniş tema çeşitliliği ve özellikle e-ticaret siteleri için gerekli modüllere sahip bir platformdur.

Güvenlik Entegrasyonu: Sağlam bir güvenlik sistemi entegre edilebilir. SSL sertifikaları ve sanal post uygulamaları gibi güvenlik önlemlerini destekler.

Çeşitli Ödeme Alternatifleri: Farklı ödeme seçeneklerini kolaylıkla entegre edebilme imkanı sunar.

SEO Uyumlu: Arama motorlarına uyum sağlayarak sitenizin üst sıralara çıkmasını kolaylaştırır.

Muhasebe Yazılımları Entegrasyonu: Farklı muhasebe yazılımlarını kolayca entegre edebilir, muhasebe işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

Analiz ve Raporlama: Analiz yapma ve raporlama imkanı sunarak sitenizin durumunu sürekli takip etmenizi sağlar.

Woocommerce, kullanıcı dostu arayüzü ve e-ticaret siteleri için sunduğu özellikleriyle işletmelerin çevrimiçi varlıklarını güçlendirmelerine yardımcı olabilir.

E-Ticaret Sitelerinde Tasarım İlkeleri

E-Ticaret Sitelerinde başarıya daha hızlı ulaşmak için belirlenmiş bazı tasarım kuralları bulunmaktadır. Kullanıcıya hitap eden, basit, anlaşılabilir tasarımlar ve görsel çalışmaları ile müşterilerinize aradığı ürünü hızlı bir şekilde bulmasını sağlayarak müşterilerinize satış yapabilirsiniz.

İlginizi Çeken Ürünler

Müşterilerinizin sitede neleri aradığı, hangi kategorileri araştırdığı gibi istatistikleri inceleyerek ürün kampanyası oluşturabilir yada E-Ticaret Sitenizde öne çıkan ürünler, çok satan ürünler gibi tasarımsal alanlar oluşturarak ürünlerinizi kitlenizin arama kriterlerine göre bu alanlara ekleyerek daha fazla satış ve kazanç elde edebilirsiniz.

KampanyaBanner Tasarımları

E-Ticaret Sitenizde kampanyalarınız, indirimleriniz, kategori ve ürünlerinizin tanıtımında kullandığınız tasarımlar ve katmanlar ile müşteriye daha iyi hitap ederek satış oranlarınızı arttırabilirsiniz.

Pop-up Çalışmaları

E-Ticaret Sitenize giren müşterilerinizin kampanya, indirim, duyuru gibi müşterilerinizi ilgilendiren önemli konu ve haberleri direkt olarak duyurabileceğiniz alanlardır.

Bu Pop-up alanlarından form tasarımları ile bilgi toplayarak istatistiksel olarak kampanya üretebilir ve daha fazla satış yapabilirsiniz.

E-Mail Marketing Çalışmaları

E-Ticaret sitenizde oluşturduğunuz “Bize Abone Olun” gibi form alanları ile mail bilgilerini toplayıp müşterilerinize günlük, aylık haberlerinizi yada indirim ve kampanyalarınızı duyurabilir ve satış oranlarınızı arttırabilirsiniz.

Yasal Sözleşmeler

Yasal sözleşmeler ile ürünün satıcısı & ürünün kullanıcısı hukuki şartlar altında birbirlerini güvence altına alarak ürünlerde oluşabilecek yada kargoda oluşabilecek problemlerde hukuki olarak anlaşmalarla çözüme ulaşabilirler.

Kargo Entegrasyonu Nedir?

Kargo Entegrasyonu E-Ticaret Sitelerinde sipariş veren müşterinin sipariş verdiği ürünü hakkında kargo sürecini takip edebileceği sistemleri sunmaktadır.

Satıcı tarafın kargo şirketleriyle anlaşmaları sonucu kargo entegrasyonu yapılarak satıcının sattığı ürün hakkında bilgilerini girebileceği ve müşterilerine anlaştığı kargo firmaları seçeneklerini E-Ticaret Sitesinde sunabileceği bir alan oluşturulur.

Ürün Kıyaslama Sistemleri

E-Ticaret Sitesinde listelenen iki ürünün fiyat,renk,ağırlık vb. varyasyonlarlının müşteri tarafından karşılaştırılabilmesi için gereken sistemler bütünüdür.

Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Ürün satıcılarının mali hareketlerine göre oluşturduğu ödeme seçenekleri ile müşterinin E-Ticaret Sitenizde ürünü almak için seçtiği ödeme yöntemleri bulunmaktadır. “Eft/Havale, Kapıda Ödeme, Kredi Kartı” bu ödeme seçenekleri arasındadır.

Ürün Ekleme Modülleri

Ürün Ekleme Modülleri sayesinde E-Ticaret Sitenizde istediğiniz ürünlerin görselleriniz,stok adetiniz gibi bir çok ürün bilgisi ve varyasyonu sade ve basit bir arayüz sayesinde hızlıca ekleyerek satışa koyabilirsiniz.

Üründe Seo Çalışması

Ürünlerinizi eklerken kullandığınız anahtar kelimeleriniz, ürün bilgileriniz, ürün açıklamanız gibi bir çok etken google’ın botları tarafından indexlenerek aranan anahtar kelimeye göre E-Ticaret Sitenizi ve ürünlerinizi google sayfalarında daha üst sıralara çıkartarak elinizde bulunan mevcut ürünlerinizi arayan müşteriye göstererek sizlere organik tıklama ve kazanç elde ettirir.

Pazaryeri Entegrasyonu “Trendyol, N11, Hepsiburada”

Pazaryeri Entegrasyonu sizin E-Ticaret Sitenizin pazaryerlerindeki hesabınızla bağlantılı satış yapmasına olanak sağlayan bilgi alışverişini sağlayan modüldür.

Bu sayede E-Ticaret Sitenizdeki ürünün basit bir yolla pazaryeri hesabınızda gözükmesini ve pazaryerindeki satışın E-Ticaret Sitenizdeki yönetim paneline düşmesine olanak sağlar bu sayede iki panel yerine iki hesabı tek panelden kontrol ederek başarı elde edersiniz.

Bizi instagramdan Takip Edin!

Şunlar da hoşunuza gidebilir