E-Ticaretin Pazarlama ve Reklamcılığa Artı Katacak 6 Yol

İşletme sahipleri dijital ortam ayrıcalığından da yararlanarak kendi reklamlarını yapma ve ürünlerini marketing hakkı elde etmişlerdir. Ses ve imaj işlevlerini de devreye sokan şirketler sanal mağazalarında alışveriş yapılabilmesi için ürünlerinin reklamını yaparak pazarlamaya çalışmaktadırlar.

1. Etkin ve Hızlı Müşteri Talepleri Yönetimi

Müşterilerin hangi ürünleri talep ettikleri veri tabanı oluşturularak takip edilmektedir. Böylece satış reyonları yine dizayn edilir.

2. E-Ödeme İmkânı

Ücretler elektronik ortamda kredi kartı ile ödenmektedir. Güvenlik açsından üç boyutlu güvenlik tercih edilir. Ödemenin dijital ortamda yapılması şirketler yönünden lojistik alt yapıda tutum sağlanmasına neden olur.

3. Etkileşimli Tedarik Zincir Yönetimi

Firmaların verdikleri hizmeti, ne, nereye, ne zaman, hangi zamanda sağlamaları gerektiği ve var yönetimsel sistemin internette alıcı ile satıcı içinde avantaj olarak etkileşim gösterilmiştir.

4. Bankacılık ve Sigortacılık Hizmetlerinde Etkinlik ve Hız

Zamandan tutum sağlanarak, verilen hizmetin kalitesi arttırılır. Bunun sebebi Sonuca süratli gidilmesi ve alışverişin süratli yapılmasıdır.

5. Sanal Anket ve Kamuoyu

Alışveriş için e- ticareti yeğleyen kesim ile anket emek harcaması yapılmalıdır. Hızlı bir halde kamuoyu oluşturulması da sağlanır. Böylece anket neticeleri bütün gerçekliliği ile sizlere yol göstererek e ticaretin anlam ve önemini ortaya çıkarır.

6. Birebir Pazarlama

Tüketiciye direkt ulaşılır ve marketing yapılır. E ticaretin gelişmesi birtakım zorlukları da getirmiştir. Bunlar; pazar koşullarına ahenk sağlayamaması, Ayıplı ürünün yenilenmesindeki sorunlar, hızla gelişen değişen teknolojinin getirmiş olduğu yeniliklere uyum sağlanamaması, Firmaların ürünlerini tanıtmada kifayetsiz olması, dağıtımın gerçekleştirilememesi ve lojistik destekten yararlanamamasıdır.

 

Bizi Instagramdan Takip Edin!

Şunlar da hoşunuza gidebilir