SEO Optimizasyonu ile Websitenizin Trafiğini Arttırın

Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), çağdaş işletmenin temel taşıdır. Bir e-tecim siteniz var ise ve arama sonuçlarında 6. sayfada kalmışsanız müşterilerinizin tabanını büyütemezsiniz. Bugün;

 • Trafiğin %93’ü bir arama motorundan geliyor.
 • Kullanıcıların %75’i hiç bir vakit arama sonuçlarının ilk sayfasını geçmiyor.
 • Pazarlamacıların %60’ından fazlası SEO’yu iyileştirmenin ve doğal neticeleri iyileştirmenin en büyük önceliği bulunduğunu söylüyor.
 • Google’ın masaüstündeki doğal arama sonuçlarındaki ilk sırada gelen site 4 tıklama oranına sahip .

Tüm bu sayıları göz önünde bulundurarak, internet siteniz için iyi bir SEO stratejisi oluşturmanızın bir gereklilik haline geldiğini söyleyebiliriz. İşte uzun solukta internet sitesi trafiğini çoğaltmak için bazı temel SEO ilkeleri.

Anahtar Kelime Optimizasyonu

Anahtar kelimeler Seo Optimizasyonu’nun ana öğesidir. Web sitenizdeki her sayfa, Google’ın arama motoru algoritmaları üstünde daha çok tesir yapabilmek için dikkatlice tasarlanmış bir anahtar kelime stratejisi izlemelidir.

Bu yüzden her sayfa için muayyen bir anahtar kelimeye ihtiyacınız var. Konularınız için anahtar kelimeler bulmanın en yaygın yolları:

 • Beyin fırtınası :İlk adım, kendi başınıza düşünebileceğiniz bütün anahtar kelimeleri yazmaktır.
 • Anahtar Kelime Planlayıcı : Google, internet yöneticilerinin hedef kesime ulaşmasına destek olmak için Anahtar Kelime Planlayıcı’yı geliştirmiştir.
 • Google aramaları : İşletmeyle alakalı sayfaları arayabilir ve suali yazarken Google’ın önerilerini görebilirsiniz.

Başlık Etiketleri

Başlık etiketleri, göz önünde bulundurmanız ihtiyaç duyulan ikinci SEO öğesidir, şundan dolayı arama motoru algoritmaları mevzuyu saptamak ve benzer yazılar içinde konumlandırmak için başlıklarınızı çözümleme eder. Anahtar kelimeler bu açıdan mühim bir rol oynamaktadır.

Her başlık, Google’ın içeriğinizin ilgi düzeyini tanımasına imkan tanıyan, en başa yakın bir anahtar kelime içermelidir. Bunun yanında, marka ismini bir başlığa dahil edebilirsiniz, şundan dolayı potansiyel okuyucular ayrım etmeyi kolaylaştırır.

Meta Açıklaması

Meta anahtar kelimeler artık SEO dünyasında bir tesir yapmasa da, meta açıklamaları benzer biçimde öteki özellikler hala kuvvetli bir optimizasyon katkısını temsil ediyor. Ortalama bir kullanıcı, bir internet sayfasını açmadan ilkin iki şeye bakar – başlıklar ve meta açıklamalar.

İkincisi, Google arama sonuçlarında her vakit internet sayfasının başlığının altında görüntülenirler. Arama motorları, anahtar açıklamaları meta açıklamada vurgulayarak insanları bağlantıyı tıklamaya ve içeriğinizi incelemeye teşvik eder.

Yüksek Kaliteli İçerik Yayınlayın

Dünyadaki her SEO  optimizasyonu hilesini öğrenip uygulayabilirsiniz, sadece internet sitenizde yüksek kaliteli içerik yayınlamadığınız sürece bunlar trafik kazanmanıza destek olmaz. İlgili yayınlar oluşturmanız, nişle alakalı vakaları açıklamanız ve kullananların problemlerini çözmeniz gereklidir.

Seo Optimizasyonu Denetimi

Uzun vadede aynı internet sitesi verimliliğini korumak istiyorsanız tertipli bir SEO denetimi zorunludur. Arada bir internet sitesinin tamamını incelemeniz ve sizi yavaşlatan cılız noktalar bulmanız gerekiyor.

 • Meta başlıklar ve açıklamalar için her sayfayı test edin.
 • Her gönderi için anahtar kelime optimizasyonunu test edin.
 • Makalelerinizin URL yapısını çözümleme edin.
 • Resimlerdeki ALT etiketlerini test edin.
 • Web sitenizin parlak zeka telefon kullanımına müsait biçimde optimize edildiğini görmek için mobil kullanım kolaylığı testi yapın.
 • Tüm bu adımlar, internet sitesinin SEO kıymetini anlamaya destek olacaktır. Ayrıca kusurları ve eksiklikleri vurgulayacaktır,

SONUÇ
SEO, çevrimiçi iş dünyasında en mühim stratejidir. Web sitenizi Google’da arama yapanlar için daha görünür ve cazibeli hale getiren bir takım prensibi içerir. Bu 5 temel SEO ilkesini uygulamak, internet sitenizin trafiğini artırmanıza destek olur.

Bizi Instagramdan Takip Edin!

Şunlar da hoşunuza gidebilir