4 Ücretsiz Yapay Zeka Çizim Platformu

ChatGPT ile yapay zeka hayatımıza hızlı bir şekilde girdi. Fakat bu durum ChatGPT ile kalmadı. Yapay zeka çizim platformu denilen uygulamalar da son derece popüler hale geldi. Günümüzde yapay zeka ile üretilmiş birçok görsel sosyal medya üzerinden paylaşılıyor. Farklı özelliklere sahip text to image platformlarının ortak özelliği yazılan metni görsel haline getirmesidir. Bu blog yazımızda sizinle 4 ücretsiz yapay zeka çizim programını  paylaşacağız. 

4 Ücretsiz Text To Image Platformu

LeonardoAI

LeonardaAI platformunu kullanmak için öncelikle bir üyelik oluşturmanız gerekiyor. Üyelik oluşturduktan sonra, sizi platformun ana sayfasına yönlendirecektir. Ana sayfada çeşitli örnekler ve stillerle karşılaşacaksınız. Sol taraftaki menüde bulunan “user tools” bölümünde, LeonardoAI ile kullanabileceğiniz araçları ve daha önce yaptığınız resimleri görebilirsiniz.

DaLL-E

DaLL-E’yi kullanabilmek için öncelikle bir OpenAI hesabı oluşturmanız gerekiyor. OpenAI hesabınıza giriş yaptıktan sonra, DaLL-E’ye erişim hakkınız açılacaktır. Aylık olarak 15 kredi kullanma hakkınız bulunmaktadır. Kredilerinizi tükettikten sonra, bir sonraki kredi dolumunun ne zaman gerçekleşeceği size bildirilir. 

Önceki girdiğimiz prompta yanıt olarak, DaLL-E bize 4 farklı alternatif üretiyor. Bu alternatifler arasından beğendiğiniz görseli seçip indirebilir veya paylaşabilirsiniz. Ayrıca, istediğiniz takdirde başka alternatifler ürettirebilir ve bu üretilen görseller üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.

Bing Image Creator

Bing Image Creator platformunu kullanabilmek için öncelikle üye girişi yapmanız gerekiyor. Microsoft hesabınızı kullanarak hızlı bir şekilde üyelik oluşturabilirsiniz. Ayrıca, Bing mobil uygulamasını telefonunuza indirerek yine ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan sayfada “Explore Ideas” bölümünde ilham alabileceğiniz promptları ve çıktıları bulabilirsiniz. “Creations” bölümünde ise daha önce ürettiğiniz resimleri görebilirsiniz.

Microsoft Bing tamamen ücretsizdir ve DALL-E 3 altyapısıyla çalışır. Başlangıçta size 100 hızlı token verilir ve bu tokenlar sayesinde girdiğiniz promptlar hızlı bir şekilde üretilir. Ancak tokenlar tükendikten sonra üretim hızı belirgin bir şekilde düşer. Microsoft, resminizin hazır olduğunu size mail yoluyla bildirir. Her prompt girişi 1 tokena eşittir.

Adobe Firefly

Adobe Firefly web sitesine giriş yaptığınızda, eğer daha önce bir üyelik oluşturmadıysanız sizi üyelik oluşturmanız için yönlendirecek. Hızlı bir şekilde üyelik oluşturmak için sağ üst köşede bulunan “Hesap Oluştur” bölümünü kullanabilirsiniz. Üyelik oluşturduktan sonra, ana sayfada Adobe Firefly ile şu anda kullanabileceğiniz ve ileride kullanabileceğiniz tüm özellikler tanıtılır. Şu anda aktif olan özellikler arasında Text to Image, Generative Fill, Text Effects ve Generative Recolor bulunmaktadır.

Yapay zeka günümüzde ajanslara da yardımcı olan bir yenilik. Yapay Zeka Reklam Ajanslarının Yerini Tutabilir mi? isimli yazımızı okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.