24AğuAds kampanya

Ads kampanya

Ads Kampanya Yönetimi Nedir? Kampanya oluştururken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Google Ads Kampanya hizmeti ile dijital pazarlama alanında rakiplerinizin önüne geçerek, organik trafiğinizi arttırabilirsiniz.

Dijital pazarlamanın en önemli araçlarından biri olan ve  arama motorlarında, Youtube gibi görüntülü arama ağı platformlarında, Mobil uygulamalarda ya da sürekli kullanılan ve belli bir web trafiğine sahip olan web sitelerinde karşımıza çıkan reklam modelidir. Ağırlıklı olarak Google’ın sahip olduğu Google Ads aracı ile oluşturulan bu kampanya modeli ile birlikte hedeflenen müşterilere birçok farklı platformdan ulaşarak dönüşüm elde edilmektedir. Hem marka imajı yaratmak hem de e-ticaret faaliyetlerini etkin bir şekilde kullanmak için tercih edilen Ads Kampanya Yönetimi ile Google’da reklam vererek; Organik bir şekilde trafik elde edebilir, müşteri sayımızı arttırabilir ya da markamızı etkili bir şekilde temsil edebiliriz. Google Reklam Kampanyası oluşturarak, belirlediğimiz anahtar kelimelerle hedef kitlenize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Google Ads

Google Reklam Modelleri Nelerdir?

  • Google Arama Ağı Reklamları
  • Google Görüntülü Arama Ağı Reklamları
  • Banner Reklamlar Site içi Reklamlar

 

Google Arama Ağı Reklamları

Eski adıyla Google Adwords Görüntülü Arama Ağı olarak bildiğimiz Google Ads Arama Ağı Reklamları, Kullanıcıların arama motorunda yaptığı sorgulara yönelik karşılaştıkları reklam modelidir. Arama ağı reklamlarında karşılaşılan en sık karşılaştığımız bu modelin yanı sıra; alışveriş reklamları Youtube arama sonuçları gibi farklı alanlarda da arama ağı reklamları kullanılmaktadır. Uygulanan modelde belirlenen bütçe ve anahtar kelimelerle hedeflenen kampanya oluşturulur. Tıklama başına ya da gösterim başına ücretlendirme yapılır.

  Facebook Reklamları

Google Görüntülü Arama Ağı Reklamları

Görüntülü arama ağı reklamları karşımıza daha çok Youtube üzerinden çıkmaktadır. Youtube üzerinde izlediğimiz içeriklerin başında ya da sonunda kısa süreli video olarak sunulan reklam modelinde hedeflenen müşteriler, herhangi bir bağlantıya yönlendirilir ya da marka bilinilirliğine ulaşır. Görüntülü Arama Ağı Reklamlarının bir diğer modeli ise Uygulama İçi Reklamlardır. Mobil cihazınızda yer alan uygulamalarda sık sık karşılaştığımız bu reklamlarla yine müşteri odaklı üretilmektedir.

 

Cihazlarda yer alan çerezleri kullanarak karşımıza çıkan Banner Site İçi Reklamlar, kişiselleştirilmiş verileri kullanarak son kullanıcıya hitap etmemizi sağlar. Bu sayede doğru hedef kitleye ulaşılarak, yüksek oranda dönüşüm elde etmeye çalışılır.

Bizi instagramdan Takip Edin!

Profesyonel Dijital Ajans Hizmeti ile; Sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama, Arama motoru optimizasyonu, alanlarında bir adım öne geçerek hedeflerinize ulaşın. Kreatif fikirlerle dijital trendi yakalayın.

Bize Ulaşın

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Msh Creative

Scroll to top