Mobil Web Sitesi

Mobil web site kolayca ve kısaca açıklamak gerekirse var olan yada tasarım sürecinde olan bir web sitenin masaüstü görünümü bir kenara mobil olarak daha kolay ve anlaşılır şekilde farklı ve basit bir yapımdır. Mobil web sitesinin yapım amacı siteye gelen kullanıcının göz yorgunluğu olmadan ve telefonların çözünürlüklüğü bilgisayarlara nazaran ufak olmasından dolayı kullanıcıyı karmaşanın içinden alıp basit bir görünüme bırakmak sitenize artı puan kazandırır.

2020 yılının istatisliklerine göre Türkiye’nin %92.7 si telefon kullanmakdadır. Artık geçmişteki gibi insanlar internetde bilgisayar başında vakit geçirmemekdedir. Şuanki teknoloji ile insanlar tüm işlerini cep telefonlarından halletmekdedir. Ve internet dünyasında firmanızın tanıtımı yada fırmanıza ait bir ürünün satımı için bilgisayardan ziyade sitenizin mobile uyumlulu çok önemlidir.

İnternet dünyasının en önemli müşterileri mobil kullanıcılar için web sitesini kolaylaştırmak da bir okadar önemlidir. Mobil web sitelerini kullanıcıya göre kolaylaştırmak anlık olarak mobil sitenin mobile göre hızlandırmak gerekir.

Mobil kullanım oranlarının artması ile birlikte Google’da arama motoru optimizasyonuna mobil uyumluluğu dahil etti. Eğer markanızın web sitesi mobil uyumlu değilse, Google organik arama sonuçlarında işiniz zor demektir.

Halice telefon kullanım oranları gitgide artması ile birlikde google’ın geliştirgiği arama motoru optimizsanyonuna internet sitelerinin mobil uyumunu da eklemiş oldu. Markanız mobil web sitesi olarak uyumlu değilse ve belli eklentiler ile seo mobil olarak güçlendirilmemisse mesela amp, mobil olarak google da kelime bazlı aratıldığında aramalara çıkmanız zordur.

Bizler Sitenizin hiçbir müşteriyi kaçırmaması için her cihazda eksiksiz olarak profesyonel ekibimiz ile sitenizi yada tasarım sürecinde olan sitenizi mobil hale cevirip testlerini en iyi şekilde gerçekleştiriyoruz. Mobil web sitesinde kullanıcı memnuniyeti ve kullanıcı kaybı olamaması için mobil web sitenizi en hızlı optimizasyonlar ekliyor ve test ediyoruz, mobil performansınızı en üst seviyeye çıkarıyoruz. Mobil Web site içinde gezinimin dolaşımın konuların kopmadığı bir çatı altında kolay kullanım sunmakdayız ve bazı web sitelerinde masaüstü kullanımında bulunmayan özellikleri müşterilerin kolaylığı için mobil web sitesine de farklı özellikler eklemekdeyiz.

Ve en önemli başlıklardan biri de google da mobil olarak kelime bazlı sayfamızın öne çıkması. Bunun için google reklam da, seo da uzman arkadaşlarımız ile birlikde çalışarak sitenin gerek eklentiler ile gerek farklı özelliklerle konudan kopmadan arama motorunda en üst sıraya çıkmak bizim hedefimizdir. Eğer ki mobil olarak da e ticarete atılan müşterilerimiz var ise mobil olarak satin alım ve sipariş anlamında ve e ticaret mantığında kolay görünüm ile işlemleri hızlandırır ve mobil web sitesini kullanan müşterilerimizin memnuniyetini sağlarız.

Msh Creative ekibi olarak yıllardır sektördeki tecrübelerimiz ile sizleride aramızda görmek istiyoruz.

Bizi instagramdan Takip Edin!

Şunlar da hoşunuza gidebilir