sosyal medya ajansı nedir

Sosyal Medya Kullanımı Markanıza Ne Katar?

Günümüz dünyasının en aktif platformları arasında yer alan sosyal medya kullanımı, markaların büyümesini hızlandıran etkenlerden biridir. Bu büyüme sosyal medyanın doğru ve aktif bir şekilde kullanılması ile mümkün olacaktır. Geleneksel medyanın aksine daha hızlı geri dönüş alarak, anlık bildirimler ile markanızı şekillendirmeniz daha kolay olacaktır.

Doğru sosyal medya kullanımı ile hedef kitlenize ulaşabilir, ölçümleme yapabilir, düşük maliyet ile daha fazla kişiye doğru kanallar ile ulaşabilirsiniz. Sosyal medya, müşteri profili çıkarmanızı sağlayarak, markanızın sağlam temeller üzerine kurmanızı sağlayacaktır.

Hızlı Geri Dönüş

Sosyal medya kullanımın sağladığı en büyük avantajlar arasında anlık gerçekleşen geri bildirimler geliyor. Yapılan çalışmaların hangi sonuçları getirdiğini sade bir şekilde öğrenebileceğiniz bu detay, hizmet verdiğiniz sektörü daha iyi analiz edebilmenizi sağlamaktadır. Sosyal medya,  ürün ve hizmet etkisini anlık olarak gözlemlemenizi sağlayarak, başarıya odaklanmanızı kolaylaştıracaktır. Elde ettiğiniz bu bilgiler sayesinde markanızın swot analizini yapabilecek, eksik ve artı yönlerini belirleyeceksiniz. Tüm bunların yanı sıra müşteriden aldığınız direkt geri dönüşümler sayesinde övgü ve şikayetleri bir arada toparlayarak, önemli bilgilere ulaşacaksınız.

Geniş ve Doğru Kitleye Ulaşım

Doğru hedef kitleye seslenilmediği sürece yapılan çalışmaların hiçbir önemi yoktur. Kullanıcı profili ile alakasız olan her çalışma sizin vaktinizden çalınarak, boşa dönen bir çalışma şekli oluşturmanıza sebep verecektir. Dijital medyanın etkisini artırması ile sosyal medyanın etkisi giderek daha önemli bir hale gelmiştir. Domino etkisi ile yayılan sosyal medya çalışmaları tanınmanızı hızlandıracaktır. Tam bu noktada hedef kitlenizi belirleyerek doğru ve özgün paylaşımlar yapmalı, istikrarlı bir şekilde çalışmalarınızı devam ettirmelisiniz. Unutmamalıyız ki doğru pazara seslenebilmek için doğru tüketiciyi belirlemek zorundayız!

Performans Analizi

Sosyal medya reklamları diğer reklam çeşitlerine göre daha hızlı bir şekilde ölçülebilmektedir. Geleneksel reklamları incelediğimizde nasıl bir sonuç aldığımız net olarak belli olmazken, sosyal medya sonuç analizinde bu durum tam tersidir. Bu platformda görüntülenme, tıklanma rakamlarına net bir şekilde ulaşabilir, bu göre yeni kampanyalar geliştirebilirsiniz.

Müşteri ile marka arasındaki etkileşimi belirmek, sonuçları hakkında detaylı bilgi almak için sosyal medya kullanımına özen göstermelisiniz. Ölçümlenebilir olmanın sağladığı pek çok avantaj sayesinde çalışmaların sonuçlarını sayısal bir dille öğrenebilirsiniz. Tıklanma sayısı, görülme sayısı, beğeni, takip, yorum gibi birçok şeyi net görerek daha doğru bir yol izleyebilirsiniz.

Sosyal medya kullanımın sağladığı artılar sayesinde markanızı daha kolay tanır, hızlı büyümesini sağlarsınız.  Çalışmaları sosyal medya mecralarının özüne ve hedef kitlenize uygun bir şekilde gerçekleştirirseniz başarıyı sağlamanız tesadüf olmayacaktır. Geleneksel medyanın aksine ölçümleme imkanı sunan dijital mecralar, çalışmalarınızı daha etkin bir şekilde gerçekleştirmenizi olanak sağlıyor. Size düşen ise kanalları doğru ve etkili bir şekilde kullanmak oluyor.

Düşük Maliyet

Dijital pazarlamanın diğer mecralara göre daha az maliyete sahip olduğu bilinmektedir. Daha az maliyetin yanı sıra yaptığınız işte etkili ve hızlı sonuçlar almak istiyorsanız sosyal medyanın imkanlarından faydalanmalısınız.

Geleneksel pazarlamanın kullanıldığı alanlar televizyon ve gazetelerdir. Bu alanların çoğu büyük ekip karşılığında büyük bütçeler ile kampanyalar gerçekleştirir.  Oysaki dijital pazarlamada bazı zamanlar ücret ödemez, ücret ödemesi yapacağınız zaman ise daha az maliyet ile işinizi halledebilirsiniz.  Hizmet almak istediğiniz alana göre ödemeler yaparak bütçenizi koruyabilir, hızlı geri dönüşler ile çalışmalarınızı güçlendirebilirsiniz. Geleneksel medyanın sunduğu ağır prodüksiyonlar yerine siz de dijital pazarlamanın nimetlerinden faydalanmayı denemelisiniz.

İlgi Çekici, Yaratıcı İçerikler

Her saniye milyonlarca içerik oluşturulmaya devam ediliyor. Her yer reklam çalışmaları, söylemler, yazılar, sloganlar, kampanyalar ile dolu. Böyle bir ortamda hizmet verdiğimiz sektörde tutunabilmemiz; özgün, ilgi çekici içerik üretimi ile mümkün olabilir.  Rastgele oluşturulmuş çalışmaların markanıza hiçbir katkısı olmadığı gibi dezavantajı vardır. Bu yüzden özenli, dijital dünyanın söylemine hakim çalışmalara ağırlık vermelisiniz.

Sosyal medya kullanımında yaratıcı çalışmalara imza atarsanız, başarıya giden yolda daha sağlam temeller üzerine kurarsınız.  Marka tutundurması sağlayacak yaratıcı içerik paylaşımı her alanda olduğu gibi sosyal medya kullanımında da büyük önem taşımaktadır.

Sosyal Medya Kullanımı ile Marka Trafiğinizi Arttırın!

Sosyal medya kullanımı ile rekabetin her geçen gün yoğunlaştığı dijital süreçte markanızı ön plana çıkarmak istiyorsanız reklam ajanslarından destek almalısınız. Müşteri beklentilerini kolaylaştırmanıza yardımcı olacak olan ajanslar ile marka deneyiminiz sağlam temeller üzerine kurmalısınız!

Rakiplerinizin önüne geçmek, marka bilinirliğini artırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin! Sektör tecrübesi ile ön plana çıkan MSH Creative, sizi rakipleriniz önüne geçirecek çalışmalar yapan, profesyonel reklam ajansları arasında yer almaktadır.

Şunlar da hoşunuza gidebilir