Online İtibar Yönetimi

Markanızın yaşadığı ya da yaşayabileceği krizlere karşı yanınızdayız. Markanızın aktif olduğu platformda oluşan krizlerde sinyalleri takip eden ve raporlayan bir ekibimiz var. Böylece markanızın nabzını tutuyor ve olası durumlarda sizi bilgilendiriyoruz.

Online İtibar Yönetimi Nedir?

Dijital dünyanın yeni kavramları her geçen gün daha da fazla hayatımıza dâhil oluyor. Online itibar makale yönetimi içeriğimizde bu yeni kavramlardan biri olan online itibar nedir, online itibar yönetimi nasıl sağlanır gibi soruları yanıtlayacağız. Online itibar internetteki kimliğin nasıl algılandığı ile ilgilidir. Örneğin bir markanın internette adından nasıl söz edildiği, arka hakkında yapılan yorumlar online itibarı belirleyen şeylerdir.

Arama Motoru İtibar Yönetimi Nedir?

Arama motoru itibar yönetimi arama motorlarında meydana gelen krizi yönetmektir. Google haritalar yorumlarından sözlük entrylerine, haberlerden diğer bütün detaylara arama motorlarında yer alan kriz yeni bir algı ile inşa edilir.

Online İtibar Yönetimi Neden Gereklidir?

Arama sonuçları potansiyel müşterilerinizin kararlarını etkileyecektir. İtibar inşa edilir ama bazı olumsuz koşullar itibarınızı sarsabilir. Bu durumda itibar yönetimine ihtiyaç duyarsınız.

Olumsuz inceleme, olumsuz bir önyargı bir kriz ile yüz yüze gelmenize neden olabilir. Profesyonel online itibar yönetimi ile birlikte bu kaderi değiştirmeniz mümkündür. Sosyal izleniminizde ve arama sonuçlarında itibarınıza yönelik yanlış bir algı varsa gelin birlikte değiştirelim.

Online İtibar Yönetimi Nasıl Yapılır?

Online itibar yönetimi görüldüğü kadar kolay bir iş değildir. Anlık olarak tüm internet platformlarında markanın takibinin yapılmasını gerektirir. İnternet forumlarında, haberlerde, sosyal medya kanallarında, bloglarda marka ya da ürünler hakkındaki tüm etkileşimlerin takip edilerek gerekli düzeltmelerin yapılması gerekir.

Olumsuz İçeriklerin Kaldırılması

Online itibar yönetimi olarak da adlandırılan internetteki olumsuz içeriklerin kaldırılması; dijital çağın en önemli halkla ilişkiler yöntemlerinden biri olarak öne çıkar. Özellikle müşteriyle daha sağlıklı ilişkiler kurmak isteyen firmalar, online itibar yönetimi uygulamaktadır.

Bizi instagramda Takip Edin!

Şunlar da hoşunuza gidebilir