İçerik Pazarlama Nedir? | Markanıza Değer Katacak 6 Ana Unsur

Hayatımızın her alanında iletişim halindeyiz. 20.yy’dan itibaren yaşamımıza giren teknolojik iletişim araçları (radyo, televizyon, web vb.) kitle iletişim araçları olarak tanımlanır. Her teknolojik buluş, alet yada büyüme şeklinde kitle iletişim araçları da yaşamımıza bazı yenilikler ekleyip birtakım vakit gelen olguları da değiştirmeye başlamıştır. Bizler de içerik pazarlaması terimini arasında en fazlaca barındıran ve onunla özdeşleşen web ve web pazarlaması üstünden anlatacağız. İnternet marketing mevzusunda yepyeni bir perspektif ve tür yaratmıştır. İnternet pazarlamasının klasik yöntemlerden birçok farkı vardır. En büyük farkı İse her anlamda süratli olmasıdır.

İçerik Pazarlaması Nedir?

İçerik adından da anlaşılacağı üstü bir şeyin içinde ne olduğu doğrusu mevzusu demektir. Pazarlamada markalar kendini ve neler yaptığını “web üstünden anlatmayı” isterse bir sunum hazırlatıp bunu kendi internet sayfalarında gösterme gerekliliği duyar. İşte bu tam da burada anlatma eylemini içerikle sağlar. Biz bu halde bir marka ile alakalı malumat verip markayı tanıtma işlemine içerik marketing yada içerik pazarlaması diyoruz.

İçerik Pazarlaması Nasıl Yapılır?

Kendi markası ile alakalı malumat vermek isteyen firmaların reklam ajansları vasıtasıyla hedef kitle belirlenerek bir genel marketing stratejisi oluşturulduktan sonrasında, marka ile alakalı birtakım başlıklar altında metin yada görsel hazırlatıp (bir içerik oluşturarak) internet sayfalarında yayınlatmasıyla yapılır.

İçerik Pazarlaması Yapılırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

  • Hedef kitlenin en doğru halde çözümleme edilmesi.
  • Hazırlanan içeriğin belirlenen hedef kesime en müsait halde hazırlanması.
  • İçeriklerin devamlı aktüel olması.
  • İçeriğin Google üstünden yayını yapılıyorsa 300 kelimenin altında olmaması.
  • İçeriğin arama motorunda en üstlerde görünmesi için aktüel ve aranan mevzu ile alakalı en fazlaca tercih edilen kelimelerin anahtar kelime olarak seçilmesi. Bu anahtar kelimeler kullanılırken Spam durumuna düşmemek için aşırıya kaçılmaması, anahtar kelime yoğunluğuna nazaran anahtar kelimelerin kullanılması.
  • Markaların hazırlattığı içeriğin yayından sonrasında belirlenen hedef kitleden alınan geri dönüşler ve tesirinin takip edilmesi.

Firmamız, siz kıymetli müşterilerimizin belirlediği hedef kesime en müsait içeriğin hazırlanması ve yayınlanmasıyla beraber yayından sonraki alınan verimin takibini de en iyi halde yapmaktadır.

Bizi instagramdan Takip Edin!

Şunlar da hoşunuza gidebilir