Reklam Ajansı Nedir?

Dijital pazarlamanın en etkili kolları arasında yer alan reklam ajansı, markanızın doğru hedef kitleye ulaşması için gerçekleşen tüm çalışma sürecine destek olmaktadır. Dijital pazarlamanın tüm sektörlerde yarattığı etki, reklam ajanları ile çalışma durumunu yaygınlaştırmıştır.

Kreatif işlerin adresi olarak bilinen reklam ajanları pek çok alanda hizmet vermektedir. Hizmet alacağınız reklam ajansını belirlemeden önce, mutlaka hangi alanda çalışma yapmak istediğinizi belirlemelisiniz. Ajansların giderek çoğalması, reklam ajanslarının hizmet verdiği alanların farklılaşmasına kimi zaman özelleşmesine neden olmuştur.

Günümüzde her alanda çalışma yapan reklam ajansı pek görülmemektedir. Böyle bir durum da zaten çokta doğru değildir. Her alanda hizmet vermek yerine, belirli bir alanda uzmanlaşmış reklam ajansı ile iletişime geçmek daha doğru olacaktır. Büyük bir ajanstan alacağınız hizmet yerine markanızı iyi şekilde temsil edecek doğru bir ajans ile iletişime geçmelisiniz!

Reklam ajansı nedir, ne iş yapar, kimler reklam ajansı hizmetinden faydalanmalıdır? Bu başlıklara değinmeden önce reklam kavramına bir göz atalım.

Reklam Nedir?

Reklam, tüketiciyi gönüllü olarak bir davranışa yönlendirme, ikna etme çabası olarak bilinmektedir. Dijitalleşme ile birlikte yenidünya düzeninde reklam çağına dahil olmaktayız. Bugün hepimiz isteyerek ya da farkında olmadan bir şeylerin etkisinde kalıyor, satın alma sürecine dahil oluyoruz. Bu süreci bizim için hızlandıran reklam ajansları, reklam kavramını en etkili şekilde kullanan hizmet sektörüdür.

Markalar, sunmuş olduğu hizmete dikkat çekmek için reklam ajanslarının bilgisine başvururlar. Bir pazarlama faaliyeti olan reklamın temel amacı satışı artırmaktır. Satışı artırmanın yanı sıra; marka bilinirliği sağlama, ürün ve hizmeti tanıtma, müşteri profilini genişletme, yeni stratejiler oluşturma amacıyla da tercih edilir.

Reklam verirken dikkat edeceğiniz şey çalışmaların gerçekçi olmasıdır. Mizahi, ironi bir altyapısı yoksa inandırıcılıktan uzak her reklam, tüketiciyi olumsuz etkileyecektir. Bu duruma düşmekten çekiniyorsanız, markanızı en iyi şekilde temsil edecek reklam ajansından teklif almalısınız! Reklam ajansı marka stratejini en doğru şekilde belirleyecek profesyonel platformlar arasında yer alıyor.

Dijital Reklam Ajansı Nedir?

Dijital trendlerin hızla geliştiği zaman diliminde dijital reklam ajanslarına ihtiyaç hızla artıyor. Çeşitliliğin artması ile geleneksel medya, bazı alanlarda yetersiz kalmaya başlamıştır. Bu durum, dijital alanda hizmet vermeye başlayan reklam ajans sayısının artmasına sebep olmuştur.

Teknoloji gelişmeler artıkça dijital çalışmalar gelişmeye devam ediyor. Reklam ajansları, markanız için en doğru çalışmayı planlayarak, sektörde güçlü olmanız destek oluyor. Değişen dünya düzeninde eskisi gibi aylık planlamalar yapmak çok doğru değil. Haftalık, günlük kimi zaman gün aşarı yapacağınız düzenlemeler, aktif ve etkili kalmanızı sağlayacaktır.

İnternet Reklamcılığı Avantajları Nelerdir?

Reklamların marka ve kullanıcıya olumlu ve olumsuz geri dönüşleri vardır. Yapılan çalışmalar sonuncunda kimi zaman olumlu geri dönüş alırken kimi zaman olumsuz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Avantajlar;

 • Bireylerin hangi ürün ya da hizmeti satın alacağına karar vermelerini yardımcı olur.
 • Ürünler arasından size en iyi hizmeti sunacak olan seçeneği gösterir.
 •  Kaliteli bir hizmete sahip olmanız için sizi teşvik eder.
 •  Ürün seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda detaylı bilgiler verir.
 • İnternet reklamları sanal ortamda gerçekleştiği için çevreye herhangi bir zararı yoktur.
 • İnternet reklamlarının geleneksel reklamlara göre maliyeti daha düşük, daha etkilidir.
 • İnternet reklamcılığı üzerinden yapılan her paylaşım daha sonra tekrardan düzenlemeye alınabilir. Metin, görsel, video paylaşımlarını üzerinden değişimler yapabilirsiniz.
 • Reklamları kısa bir sürede planlayarak işleme alabilirsiniz.
 • Dijital reklamlardan aldığınız sonuçlarla kolay bir şekilde ulaşarak raporlama yapabilir, kimlere seslendiğinizi daha net belirleyebilirsiniz.
 • İnternet reklamları müşteri profili oluşturmanızı yardımcı olur.
 • İnternet ortamı müşteri profilinize; yaş, cinsiyet, eğitim durumu gibi kriterlere ayırarak ulaşmanıza olanak sağlar.
 • İnternet reklamcılığında ödemeler kredi kartı, havale gibi daha basit işlemler ile yapılabilir.

 

Reklam Ajansların Verdiği Hizmetler Arasında;

1. Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama modelleri, gelişen teknoloji ile birlikte geleneksel medyanın etkisini azaltarak, yeni medya düzeninin oluşmasına sebebiyet vermiştir. Dijital çağın hareketli yapısını koruyan dijital ajanslar, hizmet verdiğiniz sektörde güçlü kalabilmenizi sağlayacak çalışmalara yer vermektedir.

Dijital pazarlama, potansiyel müşteriye ulaşma, var olan müşterileri koruma, ulaşılan müşterinin markaya bağlanması için gerçekleştirilen çalışmaları kapsar. Dijital mecraların yer aldığı mecraları etkin bir şekilde kullanarak hedef kitlenize daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Dijital pazarlama unsurlarına hakim bir dijital ajans sayesinde müşteri profilinizi oluşturabilirsiniz. Dijital reklam ajansları markanızın eksik yönlerini belirleyerek, hangi alanda aktif olmanız gerektiğini belirlemenize yardımcı olacaktır.

2. Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya hesap yönetimi, markaların, firmaların en çok önemsediği başlıklarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Sosyal platformlarda kendi göstermek isteyen her marka, sosyal medya ajanslarının yardım ile bu süreci en başaralı şekilde yönetme yoluna giriyor.

Özgün, yaratıcı içerik oluşturma sonucunda paylaşım yapılan her türlü çevrimiçi platforma sosyal medya denir. Tüketici ve marka arasındaki etkileşimi sağlayan sosyal medyanın doğru ve etkili bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Sosyal medya iletişim tonunu belirlemek her marka için önemlidir.

Sosyal medya günümüzde resim, ses, video ve kelimelerin bir araya geldiği; iletişime geçmek, gündemi, güncel olanı takip etmek için tercih ettiğimiz iletişim araçlarından biridir. Bugün alışveriş amacı ile kullanılmaya başlanan sosyal medya, etkisini giderek artırmaktadır. Tüketicilerin çoğu sosyal medya deneyimlerinden aldığı bilgi sonucu yeni alışveriş mecralarına yönelmektedir.

3. Grafik Tasarım

Reklam ajanslarından alacağınız grafik tasarım desteği ile çalışmalarınızı görsel anlamda daha güçlü konuma getireceksiniz.

Grafik tasarım; bir mesajı ulaştırmak, bir görseli, düşünceyi geliştirmek için gerçekleştirilen tüm yaratıcı süreci kapsamaktadır. Reklam ajanslarının verdiği bu hizmetten faydalanarak markanızın gelişim sürecine katkı sağlayabilirsiniz.

4. Web Sitesi

Günümüzde kullanıcıların markalara ulaşma yolları sosyal medya hesaplarından ya da web site ziyaretlerinden geçmektedir. Marka kimliğine uygun bir şekilde tasarlanan web siteleri müşterilerin ilgisini çekerek sayfada kalıcı olmalarını sağlamaktadır.

Güçlü bir web sitesi ile markanızın daha geniş kitlelere yayabilir, müşterilerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Web tasarımı, iç dizaynı doğru ve etkili olan bir web sitesi sayesinde işleriniz kolaylaşacaktır.

En İyi Reklam Ajansı Markanızı Besler!

MSH Creative; Sosyal Medya Yönetimi, Web Tasarımı, SEO Danışmanlığı, Dijital Pazarlama, Web Tasarımı gibi alanlarda profesyonel hizmet veren yeni nesil reklam ajansları arasında yer almaktadır.

Rekabetin her geçen gün yoğunlaştığı dijital süreçte markanızı ön plana çıkarmak istiyorsanız dijital reklam ajanslarından destek almalısınız. Müşteri beklentilerini kolaylaştırmanıza yardımcı olacak olan ajanslar ile hizmet verdiğiniz sektörde bir adım önde olun!

Farklı sektörde birçok markaya hizmet veren MSH Creative’in işlerini inceleyerek bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Şunlar da hoşunuza gidebilir