linkedin reklamları

LINKEDIN REKLAMLARI

B2B (business to business) firmadan firmaya yapılan e-ticaret modelidir.B2B hedef kitlesi için en uygun mecra Linkedin olduğu aşikar.Linkedin şuan büyük bir profesyonel iş ağı konumundadır. Linkedin’de hedef kitleme nasıl ulaşabilirim? Nasıl harekete geçirebilirim? diye düşünüyorsanız bunun cevaplarından birisi “Linkedin Reklamları” olacaktır. Linkedin reklamlarında tıklama ve görüntüleme üzerine reklam ücretlendirmeleri yapılmaktadır.

Peki sizin için en ideal Linkedin reklam modeli hangisi? O zaman birlikte Linkedin reklam modellerine bir göz atalım.

1. Metin Reklamları

Linkedin’de hem akış hem şirket hem de profil sayfalarının üst bölümünde ve yan bölümünde çıkmaktadır.Genelde sayfa başına 4 tane olurlar. Sadece metne dayalı reklam çeşididir.Hedef kitleniz, ana sayfasını kontrol ederken reklamınız dikkat çekecektir.

2. Dönen Reklamlar

Dönen reklamlar, farklı parçaları/hizmetleri aynı anda tanıtmak için kullanılıyor.Dönen görseller sayesinde hikayeleriniz somutlaşır ve kitlenizi hem masaüstü hem de mobil cihazlarda markanıza katılmaya teşvik eder.

3. Banner Reklamları

Banner reklamlarında görsel kullanımı dikkat çekmede oldukça önemli bir rol oynuyor.Tüm pazarlama kampanyalarında olduğu gibi, banner kampanyalarının başarısı da reklam öğesi kalitesine bağlıdır. En iyi banner reklamlar ilgi çekici, iyi zamanlanmış ve kişiselleştirilmiş olanlardır.

4. Sponsorlu İçerik

Hedef kitlenizin içinde bulunan kullanıcılara reklamınız LinkedIn akışı üzerinde normal bir gönderi gibi gösterilir. Eğer ilgi çekici bir görsel ve metin kullanıyorsanız oldukça etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

5. Sponsorlu Inmail

Linkedin sponsorlu InMail, reklam verenlere linkedin kullanıcılarına e-mail ile ulaşma imkanı veren bir uygulamadır. Bu sayede ulaşmak istediğiniz hedef kitleye nokta atışı yapabilirsiniz.Linkedin sponsorlu InMail çalışmaları ile atılan mailler hedef kitlenin mail kutusunda spam durumuna düşmemektedir. Bunun sebebi ise linkedin tarafından bu mail çalışmaları belirli bir zaman aralığına göre yapılmaktadır. Bu da markalar için büyük bir avantajdır.

Reklam kampanyasını nasıl oluşturacağınıza bir bakalım.

6. Amacınızı Belirleyin

Amacınızı belirleyin.Örneğin şirketinizin marka bilinirliğini mi artıracaksınız yoksa yeni açtığınız web sitenizin reklamını mı yapacaksınız? Paylaştığınız postları Linkedin’de daha fazla şirket yöneticisine mi göstermeyi hedefliyorsunuz yoksa şirket İK’larına InMail göndererek şirketinizin hizmetleri hakkında bir toplantı mı almayı hedefliyorsunuz?

Bizi instagramdan Takip Edin!

Şunlar da hoşunuza gidebilir