sosyal medya

Sosyal Medya Pazarlamasında İçeriğin Önemi Nedir?

Pazarlama teknikleri içinde web vesilesiyle yapılanı, alışılagelmiş yöntemlerden daha azca maliyete sahiptir. Sosyal Medya Pazarlamasında içeriğin önemi oldukça büyüktür.

İnsanlar ürünler, insanlar, kurumlar vb. birçok şey ile alakalı malumat sahibi olmak talep eder ve bu bağlamda toplumsal medya ve online platformları kullanır. Eğer siz de bu alanları kullanmayı bilirseniz beklenen kontakt gerçekleşecektir.

Sosyal Medya Pazarlamasında kullanılan araçlar;

  • Bloglar
  • Kullanıcı Odaklı Tasarım (User Centered Design)
  • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
  • E-posta bilgilendirmesi
  • Sosyal Medya kanallarının kullanımı (Facebook, Twitter, Instagram vs.)

Bloglar ile Kontrolü Elinize Alın

Bloglar kontrolün tamamen sizde olması sebebiyle Facebook, Youtube benzeri kanallara nazaran daha avantajlıdır. Bloglar yardımıyla içerikler dilediğiniz format ve boyunda yayınlanabilme imkanına kavuşur.

Google’da İlk Sayfada Görüntülenmek

Birçok kimsenin kullandığı tabirle Google optimizasyonu, her şeyden ilkin özgünlük gerektirmektedir. Ancak Google’ın neye nazaran liste yaptığını bilmek pek olası değildir. Bu mevzuda yüzlerce kriter mevcut.

Ancak hiç bir şey şeklinde bu mevzu da tahmin edilemez statüsünde yer almıyor. SEO ahenkli, aktüel yazılardan derlenmiş bir internet sitesi Google aramasında kendine üst sıralardan yer edinebilmektedir. Sosyal Medya Pazarlamasında içeriğin önemi bilhassa SEO ahenkli makaleler mevzusunda kendini belli etmektedir.

Google’da ilk sayfada çıkmak birçok firmanın hayali. Anahtar kelimeler sayesinde bir yazı yazımı ve ondan sonra üst sıralara çıkan firmanın sitesi, gelen trafik yardımıyla ürün tanıtımı yapabilmektedir. Sosyal Medya Pazarlamasında içeriğin önemi mevzusunda dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan şeyler vardır;

Özgün, özgün fikirler ve bununla beraber gelen makale ve videoların insanların algısı üstünden büyük önemi vardır ·

İçeriği aktüel olan bir internet sitesi web kullanıcıları tarafınca güvenilirlik derecesine yükseltilmiş demektir ·

Duyurular, kampanyalar yöntemiyle insanların ilgisi hep üzerinizde olur.

Sosyal Medya Pazarlamasında içeriğin büyük önemi vardır. Fotoğraf ve video şeklinde görsel ve işitsel duyulara hitap eden paylaşımların insanları etkilediği ilmi olarak ispatlanmıştır. Hafızada kalıcı bir içerik derlemesi yardımıyla insanların gözleri sizde olacaktır. Web trafiğinin sağlanması ve üretime katkıda içerik gereksinimdir.

Bizi instagramdan Takip Edin!

Şunlar da hoşunuza gidebilir