Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir?

Arama motoru optimizasyonu yani SEO, web sitenizin değerini artırarak arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı sağlayan çalışmaların tümümü kapsar. Ara motorlarında üst sıralarda çıkmanız için belirlenmiş olan bazı kriterler bulunuyor. Bu kriterleri doğru bir şekilde uygulayarak ve web sitenizin genelinde yaptığınız çalışmalar ile başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

İyi bir SEO çalışması yapmak için sitenizin genel görünümüne, içeriğine ve diğer tüm detaylarına dikkat ederek, özenli bir çalışma yapmanız gerekmektedir.

Müşteriler ilgilendikleri konular hakkında arama yaparken ilk olarak arama motorlarının sunduğu ilk sonuçları ziyaret etmektedirler. Markanız, ilk sayfada yer alan sıralamalar arasında bulunuyorsa müşteri çekme olasılığınız daha çok artıyor. Site haritası, yaptığınız SEO çalışması ile doğru bir orantıda artış gösterecektir.

İnternet üzerinde herhangi bir bilgi almak için kullanılan arama motorları, web platformlarının en büyük müşteri kaynaklarından arasında yer almaktadır. Arama motorlarının verdiği sonuç ile müşterilerin artması, SEO kavramı, SEO optimizasyonu önem kazanmasına sebep olmuştur.

Arama Motoru Optimizasyonu Neden Önemli?

Google, milyarca sayfanın yer aldığı, en geniş kapsamlı arama motorlarının başında yer almaktadır. Google’ın arama kapsamına dahil olmak istiyorsanız söz konusu platformlara uygun içerikler üretmeniz gerekiyor.

Web sitenizin görünür olması için;

  • Yüksek kaliteli, özgün içerik,
  • Yerel işletmemin Google’da görünüyor olması,
  • Yayınlanan içeriğin tüm cihazlarda hızlı ve kolay bir şekilde erişiliyor olması,
  • Web sitenin güvenli olması Google Search Console, içeriğinizi göndermeniz gerektedir. Çalışmalarını bitirdikten sonra linki mutlaka Google Search Console eklemeniz gerekmektedir. Böylece Google linki sıraya alarak, en kısa zamanda yayınlayacaktır.

Markanızı Üst Sıraya Nasıl Taşırsınız?

Dijital pazarlama sürecinin hızlanması ile markaların arama motorlarında görünür olma yarışları hızlandı. Markasını en iyi şekilde ifade eden firma, müşterilere daha kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Müşterilere doğrudan ulaşabilmek için izlemiz gereken bazı adımlar bulunuyor.

Google ve Diğer Arama Motorlarında Görünür Olabilmek İçin;

1. Özgün, Kaliteli İçerik:

Her gün, her saat, her dakika milyonlarca içerik oluşturuluyor. Her yer küçük-büyük reklam çalışmaları ile dolu. Peki böyle bir ortamda nasıl görünür olabilirsiniz?

Öncelikli olarak yapılan çalışmalar özgün ve kaliteli bir içeriğe sahip olmalıdır. Sadece içerik oluşturmak amacı ile düzenlene herhangi bir yazının markanıza ya da çalıştığınız kuruma hiçbir faydası yoktur. Bundan ötürü oluşturduğunuz içerikler, çalıştığınız konu ile bağlantılı olarak bilgi vermelidir.

Bilgi verdiğiniz her konu diğer platformlarda yayınlanan bilgilerden farklı yani özgün olmalıdır. Diğer sitelerden aldığınız bilgiler kopya içerik olarak çıkmaktadır. Kopya içeriklerin markanıza yararı olmadığı gibi zararı olacaktır. Çevredeki sitelerden toparlanan bilgiler sitenizin SEO puanını düşürerek, arama motorlarında geri planda kalmanıza, çoğu zaman görünür olmamanıza yol açacaktır. Arama motorlarında görünür olabilmeniz için dikkat edeceğiniz ilk şey özgün, kaliteli içeriktir!

2. Yazılarınızın SEO Uyumlu Olması

Özgün ve kaliteli içeriğin yanından hazırlanan yazıların arama motoru optimizasyonu için uygunluk taşıması gerekmektir. Google gibi büyük arama motorlarından görünür olmak istiyorsanız içeriğinizin SEO ile uyum içinde olması gerekmektedir.

SEO’ya uygun içerik nedir, nasıl üretilir?

İlk aşama olarak hizmet verdiğiniz sektöre uygun anahtar kelime analizi yapmalısınız. Anahtar kelime belirlemeden yaptığınız çalışmanın hiçbir faydasını göremezsiniz. Hedef kitlenize uygun kelime analizi yaptığınız takdir de oluşturduğunuz içerik size hedeflemiş olduğunuz geri bildirimi verecektir.

Dijital çağa geçiş süreci ile her firma görünür olmaya çalışmaktadır. Görünür olabilmenin yolu ise sektördeki rakipleri analiz etmekten geçiyor. Sektördeki rakiplerinizi takip ederek organik trafiğinizi artırabilirsiniz.

Rakip analizi sonucunda sektöre hakim olacak, hedeflerinize daha doğru bir şekilde ilerleyebileceksiniz.

3. Görsel Olarak Güçlü Olun!

Tasarladığınız projenin görselleri genel SEO çalışması ile uyumlu olması gerekiyor. Hedef kitlenin site içerisinde geçireceği zamana etki edecek olan görsel tasarımlar, iç etiketler site trafiğini direkt olmasa da dolaylı yoldan etki edecektir.

Hazırlanacak web sitesinin görselleri doğudan SEO ile ilişkili değildir. Dolaylı yoldan sizi etkileyecek olan görsel ögeler, arama motorlarında görünür olmanızı kolaylaştıracaktır.

4. Site İçi Optimizasyon

Sitenizin arama motorunda doğru bir şekilde indekslenmesi için site içi optimizasyonun eksiksiz bir şekilde yapılmış olması gerekiyor. Teknik ve içerik analizi ile siteniz, arama motoruna uygun bir hala getirilir.

Yazılım ekibi ile birlikte çalışarak, içeriklerinizi SEO’ya uygun bir şekilde hazırlamalısınız.

Kusursuz bir şekilde ilerlemek için bütün kontrolleri yapıp, detaylı bir şekilde çalışma takvimi oluşturulmalıdır. Burada amaç sitede kullanılan stratejinin içeriğe uygun bir şekilde yayınlanmasını sağlamaktır.

5. Site Dışı Optimizasyon

Site dışı optimizasyonu arama motoru optimizasyonunun önemli aşamalarından biridir. Her ne kadar site içi yapılan çalışmalara öncelik verilse de site dışı çalışmaları da görünürlüğünü artırmaktadır.

Site dışı optimizasyon, bir web sitesinin arama motoru sonuçlarında yükselmesi web sitesi haricinde yapılan çalışmalar bütününü kapsar. Site dışı optimizasyon çalışması, linkler üzerinden yürüyen bir süreçtir. Ziyaretçi sayısını arttırmak için yapılan bu işlem sonucunda arama motoru sonuçlarında belirli bir yol alırsınız.

SEO çalışmasında etkin bir rol oynayan site dışı optimizasyon, diğer web siteleri üzerinden link çalışmaların yapılması ile gerçekleşir.

6. Takipte Kalın!

Yayınlanan her yazının belli aralıklarla düzenlenmesi bazen de revize edilmesi gerekmektedir. Arama motoruna her gün aynı konu başlıkları ile ilgili pek çok yeni bilgi eklenmektedir. Kendi çalışmanızı zirvede tutmak için düzenlediğiniz içerikleri sürekli takip etmeli, bazı zamanlarda ekstra içerik eklemeniz gerekmektedir.

Google’da Görünür Olmanın Yolu İyi Bir SEO Çalışmasından Mı Geçiyor?

Google, en büyük arama motoru optimizasyonu markaları arasında yer alıyor. Google’da görünür olmak her marka için prestij sağlar. Tam olarak Google’da görünür olmak için özgün çalışmalar yapmalı, yaptığınız çalışmaların diğer rakiplerden farklı olması gerekmektedir. Bunun yolu ise iyi bir SEO çalışmasından geçmektedir.

Markanız, müşterileriniz için yaptığınız her çalışma başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında görünür olmanızı sağlayacaktır.

Kullanıcı deneyimi ile iyi sonuç elde etmek için kaliteli çalışmalara imza atmalısınız!

Dijital Çağın Yeni Trendi

SEO, web sitenizin arama motoru sonuçlarında daha iyi pozisyona gelmesi için yapılan çalışmaların tümümü kapsamaktadır. Web sitenizin arama motorları tarafından daha iyi sonuçlar elde etmesi için yaptığınız çalışmalar uzun vadede size olumlu sonuçlar getirecektir.

Dijital çağın, yeni trendi olarak anılan SEO (arama motoru optimizasyonu) alanında pek çok reklam firması hizmet vermektedir. Markalar, arama motorlarında yer edinebilmek, arama yapılırken öne çıkan ilk ismimler arasında bulunmak için profesyonel reklam ajanslarından destek almaktadır. İyi SEO ajansları ile sizde arama motorlarında yer alabilirsiniz!

SEO Hizmeti Veren Ajanslar

SEO’ya uygun hale gelmiş bir web sitesi, diğer sitelerin arasından sıyrılarak arama sonuçlarında görünür olmanızı sağlayacaktır. Buna bağlı olarak site haritası, site trafiği artacaktır. Son zamanlar da belirginlik kazanan bu kavram reklam ajanslarının hizmetleri arasında yer almaktadır.

Site gelişimi konusunda kalıcı çözümler sunan SEO hizmeti reklam ajanslarının profesyonel destek verdiği konu başlıkları arasında yer almaktadır. SEO danışmanlığı devamlı alınması gereken bir hizmettir. Rakiplerinizden bir adım önde olmak istiyorsanız SEO ajansı ile çalışma yapmanız gerekmektedir.

İstanbul SEO Ajansları

SEO Ajansları Türkiye’de dijital pazarlama hizmet ihtiyacı olan tüm girişim ve şirketlerin, ihtiyaçlarını gidermek için hizmet vermektedir. SEO ajansları markanızı üst sıralara taşımanızda yardımcı olabilir. İyi SEO ajansı ile çalışmak, hedef kitlenize ulaşmanızda size kolaylık sağlayacaktır.

Hedef kitlenizin belirlemesi atacağınız adımda çalışacağınız reklam ajansında çok faydalı olacaktır. İhtiyacınız olan en önemli şey alanında uzaman bir ekip ile çalışmalarınızı geliştirmek.

SEO ajansı ile çalışmak markanızın, arama motorlarında görünür olmasını sağlıyor! Rakiplerini arasında kaybolmak, arama yapıldığında ilk ulaşılan marka olmak istiyorsanız İstanbul SEO ajansları ile iletişime geçerek, marka çalışmanızı devam ettirebilirsiniz.

MSH Creative Yeni Nesil Reklam Ajansı, SEO çalışması ile markanızı üst sıralara taşıyor.

MSH Creative Reklam Ajansı ile Markanızı Üst Sıralara Taşıyın!

Yeni nesil reklam alanında hizmet veren MSH Creative, hedeflerinizi bir adım ileriye taşıyarak markanızı ön plana çıkarıyor. Profesyonel destek almak istiyorsanız; web sitemizi, yaptığımız işleri, çalıştığımız markaları inceleyerek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama, kurumsal kimlik oluşturma, arama motoru optimizasyonu alanında uzman görüşüne başvurarak, markanızı öne taşıyabilirsiniz!

Rakiplerinizin önüne geçmek istiyorsanız SEO uyumlu çalışmalar üreterek web sitenizi üst sıralara çıkarabilirsiniz. MSH Creative sizi rakiplerinizin önüne geçirecek çalışmalar yapan, yeni nesil reklam ajansları arasında yer almaktadır.

Şunlar da hoşunuza gidebilir