seo araçları

En Çok Kullanılan 5 SEO Aracı

En çok tercih edilen 5 SEO aracını sizin için derledik! İnternet sitesine sahip olan kişiler için büyük önem taşıyan SEO araçları, pek çok alanda bilgi vererek sitenizi iyileştirecek yenilikler sunar. Bu sistem site içi ve site dışı web sitenizi teknik anlamda analiz etmektedir.

SEO uzmanları tarafından tercih edilen pek çok araç bulunmaktadır. Hedef kitlenizin sitenizi ziyaret etmesini ve arama motorları sıralamalarında üst sıraya çıkmasını istiyorsanız SEO araçlarını kullanabilir, yeni stratejiler belirleyebilirsiniz. Bu tarz programlar analiz edeceğiniz durumlara ve farklı ihtiyaçlarınıza göre size uygun olan verileri verecektir.

Neden SEO Aracı Kullanmalısınız?

SEO, siteniniz arama motorlarında en üst sırada yer alabilmesi içen yapılan site içi ve site dışı çalışmaların tümünü kapsamaktadır. Günümüzde büyük arama motorlarında yer almak doğru bir SEO çalışması yapmaktan geçiyor. SEO araçlarından destek alarak ve doğru bir şekilde kullanarak web sitenizde gerekli yenilikleri yapabilirsiniz.

Dijital pazarlama sürecinin giderek tüm sektörleri etkisi altına aldığı yeni dönemde, arama motorlarında güçlü olmak önemli bir değer taşımaktadır. Google üzerinden arama yapıldığında ilk sırada listelenen sonuçlar arasında yer almak, potansiyel müşteri kitlenizi artıracaktır. Web sitenizin İlk tıklanan siteler arasında yer almasını istiyorsanız doğru anahtar kelimeyi belirleyerek, SEO çalışması yapmalısınız.

En çok Tercih Edilen 5 SEO Aracı;

1.Ahrefs

Sektördeki en güçlü SEO araçları arasında yer alan Ahrefs, web sitenizi ve rakip sitelerini detaylı olarak analiz ederek, yol planı oluşturmanıza yardımcı oluyor. Ahrefs, sunduğu güvenilir sonuçlar sayesinde kelime analizi yapabileceğiniz en kapsamlı platformlar arasında yer alıyor.

Program sadece SEO uzmanları tarafından değil sektörde var olan birçok profesyonel tarafından tercih edilmektedir. Aracın temel olarak anahtar kelime analizi yaparken kullanıldığı bilinse de, rakip site linklerini analiz ederken hangi içeriklerin yoğunlukta olduğunu öğrenmek için de bu araçtan faydalanabilirsiniz.

2.SEOQuake

Ücretli ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz pek çok araç bulunmaktadır. Google Chorme uzantısı olarak karşımıza çıkan SEOQuake, en iyi ücretsiz araçlardan birisidir. Bu program aracılığıyla rakip site karşılaştırmaları, site içi denetimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Anahtar kelime yoğunluğu, iç link, dış link ve diğer değerleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu programın bir diğer avantajı ise elde ettiğiniz verileri istediğiniz kişiler ile paylaşabilme olanağınızdır.

Seoquake, arama motoru optimizasyonu hakkında geliştirilmiş yardımcı bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik pek çok özelliğini hiçbir ücret ödemeden kullanabiliyorsunuz. Web tarayıcıları üzerinde bir eklenti olarak çalışan Seoquake, kullanıcılara hızlı biçimde analiz yaparak değerlendirme raporu sunuyor. Programın özellikleri arasında; sayfalar arası SEO denetimi, iç ve dış site bağlantıların detaylı olarak incelenmesi ve daha pek çok özellik bulunmaktadır.

3.Screaming Frog

Screaming Frog’un diğer araçlardan farkı daha hızlı veriler sunmasıdır. Kullandığınız program sayesinde sitenizde olan hataları, geliştirmeniz gereken yönleri kolaylıkla ölçümleyebilirsiniz. Web sitenizi en kısa zamanda doğru bir şekilde analiz etmeniz sağlayacak Screaming Frog, performansınızın artmasını sağlayacaktır.

SEO araçları arasında yerini alan Screaming Frog tercih ederek, web sitenizin eksik olan yönlerini geliştirebilirsiniz. Arama motoru örümceklerinin internette var olan her web sayfasını taradığı gibi Screaming Frog da bir web sitesinin resimlerini, backlink’lerini, CSS’sini, içeriğini ve diğer birçok şeyi tarayarak size sonuçlar sunar.

4.Majestic

Majestic profesyonellere göre tavsiye edilen en iyi pazarlama araçlarından biridir. Diğer SEO araçlarından daha farklı özellikleri bulunmaktadır. Farklı ve nitelikli bilgi edinmek isteyenler için Majestic Million gibi özellikleri vardır. Web sitesinin değer kaybettiğini düşünenler Majestic’te bulunan Site Explorer özelliği ile mevcut durumunu analiz edebilir. Tüm bunlar dışında, sıralama takibi ve anahtar kelime analizi için de kullanılabilir.

5.SEMRush

SEO uzmanları tarafından tercih edilen programlar arasında yer alan SEMRush, çoğu kişi tarafından bilinen programlardan biridir. Aktif olarak kullanılan pazarlama araçları arasında yer alan SEMRush, domain özelliği sitenizi diğer rakip sitelerle doğrudan karşılaştırmanız için de kullanılmaktadır. Site içerikleri ve anahtar kelimeler hakkında bilgi edinerek, site trafiğinizi kontrol edebilirsiniz. SEO araçları arasında en geniş kapsamlı araçlardan biri diyebileceğimiz Semrush, SEO,  Adwords ve dijital pazarlama reklamlarına kadar birçok analiz desteğiyle diğer SEO araçlarından kendisini arıyor.

SEO Hizmeti İçin Bizimle İletişime Geçin!

MSH Creative, SEO hizmeti veren yeni nesil ajanslar arasında pek çok markaya hizmet veriyor. Ajansımız, hedeflerinizi bir adım ileriye taşıyarak markanızın ön plana çıkarmasına katkı sağlıyor.

MSH Creative; SEO hizmeti, SEO danışmanlığı, sosyal medya hesap yönetimi, dijital pazarlama, kurumsal kimlik tasarımı, arama motoru optimizasyonu, marka oluşturma ve kreatif hizmetler alanında çalışmalar yapmaktadır. Sektörün lider firmaları arasında yer almak, marka değerinizi artırmak istiyorsanız SEO danışmalığı yapan reklam ajansları ile iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için form bırakın!

Şunlar da hoşunuza gidebilir