Google Ads Reklam Pazarlaması Nasıl Olmalıdır?

Google Ads hizmetlerinden ustalaşmış olarak istifade etmek için çoğu zaman Google Ads hizmeti veren reklam ajanslarına başvurulmaktadır. Kampanyalarınızın Google Ads uzmanları tarafınca yönetilmesi hem SEM için ayırdığınız reklam bütçenizin daha faal kullanılmasına, bununla birlikte daha yüksek nitelik puanlarına ulaşmanızı sağlar. Fakat çalışacağınız Google Ads reklam ajansını belirlerken birtakım kriterlere dikkat etmeniz sizi bilgili bir site yöneticisi haline getirecektir.

Gerçek Açık Oturum Mu? Özel Açık Oturum Mu?

Normalde bireysel olarak verdiğiniz reklamların performans takibinden oluşturulmasına kadar bütün işlemler Google tarafınca verilen açık oturum üstünden yapılmaktadır. Fakat birtakım Google Ads ajansları kendileri için birebir Google Ads paneline birebir benzer bir açık oturum hazırlayarak bu tarz şeyleri müşterilerine vermeyi tercih ediyor. Bu konum ne kadar ahlaki takdiri size bırakıyoruz.

Anahtar Kelime Takibi

Anlaştığınız şirket ancak kampanyanızın oluşturulması ve yayınlanmasından görevli değildir. Anahtar kelimelerin kampanya yayınlandıktan sonrasında da gösterdiği verime ve etkileşime göre optimize edilmesi gerekmektedir. Örneğin TBM payı devasa yükseklikte olan ve geri dönüşlerin azca olduğu olumsuz kelimeler belirlenerek listeden çıkarılması boşa harcanan reklam maliyetinin de önüne geçecektir.

Kampanyanın Ana Sayfa Üstüne Oluşturulması

Hiçbir Google Ads uzmanı ancak 1 kampanya ile yetinmez. Sitenin alakalı bütün sayfalarına hususi kampanyalar ve anahtar kelimeler uygulayarak hedef kitlenin tam olarak aradığını önlerine sermek ister.

Hizmet Komisyon Oranları

Google Ads reklam ajanslarının çoğu zaman komisyon oranları -30 içinde değişmektedir. Örneğin reklam bütçeniz bir uzman takım tarafınca yönetildiğinde size bu tasarrufu etken geri dönüşler ile sağlıyor ise ustalaşmış yardım almaya devam edebilirsiniz.

Peki Ads’e Reklam Vermek Nasıl İşliyor?

İnternet reklamları denildiğinde artık ilk akla gelen Google Ads reklam verme yöntemi, sanal piyasanın en geniş gösterim ve reklam ağına haiz reklam yöntemidir. Reklam sektörünün de devi haline gelen Google Ads,  kullanıcılara kolaylık sağlıyor bununla birlikte reklam verenlerini de memnun ediyor.

Reklamların bereketli hale gelebilmesi adına gün geçtikçe yeni bir hususiyet geliştiren Google ekibi, bununla birlikte de web kullanıcılarının rahatını düşünen adımlar atıyor. Tabi bu adımlar bununla birlikte reklam verenlerin açısından zarar etmemelerini sağlar. Spam reklamların çıkmasına yahut reklamların spam olarak yayınlanmasına göz yummayan Google bu mevzuda oldukça gaddar. SEM kampanyalarında ancak hedef kitle değil arama motoru-hedef kitle uyumunu sağlamanız gerekmektedir.

Google Ads reklam verme yöntemini kullanarak reklam verenler bu mevzuda içleri huzurlu halde çalışabilirler. Yanlışlıkla tıklamaların ve ya alakasız yerlerde gösterilmesinin önüne geçen Google reklamları, web kullanıcılarının da reklam verenlerin de rahatını düşünerek sistemli halde çalışmaktadır.

Neye Göre Reklam Verilir?

Satışı meydana getirilen ürüne yahut marka yönetiminin yapılacağı şirketin isteklerine göre düzenlenip hazırlanacak reklamlar satıcıya müşteri, marka yönetimi yapana da kendini gösterme fırsatı sunar.

Marka bilinirliği artması istenen şirketler için verilen reklamlar, hangi anahtar kelimelerde tanınmak temenni ediyorsa doğrusu ne dendiği vakit aklına şirket gelsin isteniyorsa o halde verilebilir. Satış meydana getirilen kategorilerde de seçilen anahtar kelimelerin arama kütlesi yüksek, bununla birlikte doğrudan olarak ürünün satışına yönelik tarzda hazırlanmalıdır.

Yanlış verilen reklamlar, potansiyel müşterilerinizin tıklama almasına, doğrusu beyhude para masrafına sebep olabilir. Negatif kelimeler, kelime analizi, reklamın yayınlandığı siteler şeklinde etkenlerin doğru halde yapılandırılmaması durumlarında sıhhatli geri dönüş alma payı düşer.

Bizi Instagramdan Takip Edin!

Şunlar da hoşunuza gidebilir