Landing Page

Landing Page (Açılış sayfası), internet dünyasında kendi sektörünüze yönelik hedeflediğiniz müşterilerin bilgilerini topladığınız bir mikro-sitedir. Çoğunlukla mesaja ya da sektörünüzde hazırladığınız kampanyaların yayınlanmasında, ön bilgi almak isteyen müşteriler için özel olarak hazırlanan bir one page sayfasıdır.

Landing Page Neden Önemlidir?

Masaüstü kadar, mobil görünüm, form ve özellikleri açısından da önemlidir. Landing page’in kullanıldığı alanların başında konut sektörü ve pazarlama sektörü olduğu bilinmektedir. Landing page tasarımları, iç özellikleri müşterilerinizden gelen talep ve bilgilerinin akışını sağlar. Sıradan bir kurumsal web siteniz ya da e-ticaret sitenize göre Landing Page’ler öncelikli bir form alanıdır.

Landing Page Sayafsında Sorun Yaşanırsa Ne Yapmalıyım?

Landing page sayfanıza bilgiler, datalar ya da bir Landing Page sayfanızda olan kampanyanıza herhangi bir ilgi gelmiyorsa derhal kampanyalar, reklamlar durdurulup landing page sayfanız, form yapınız tekrardan göz geçirilmelidir. Landing Page gibi küçük one page sitelerinizde form alanındaki talep edilen mesaj oldukca kısa ve sade fakat ziyaretçinin de bir şeyleri merak edebilmesi için Landing Page sayfanızı merak edecek bir şekilde inşa etmelisiniz ki müşteri gelip form alanında talep bırakabilsin.

Landing page sayfasında ekranı çok doldurmadan müşterinin isteğinin kabartmak için belli pop-uplar ya da kampanyalarınızı temsil eden geri sayaçlar eklenip müşterilerin form bırakma olasılığını arttırabilirsiniz. Landing page sayfalar dijital pazarlama sektöründe aslında çoğu şeyden önemli olup dijital pazarlama sektörüne açılan birçok insan için göz ardı edilmekdedir ya da bilinmemekdedir. Fakat Landing page sayfaların profesyonel bir şekilde üzerine gidildiğinde görülmekdedir ki geri dönüş oranı çok olduğu istatislik olarak görülmekdedir. Binlerce liradan oluşturulan google reklamları tasarlanırken çok fazla bütce ayrılır. Mantıksız hazırlanan reklam kampanyaları boşu boşuna para kaybına sebeb olur ve sektöre açılmış veya açılmakda olan firmaların bu durum baya bi zararına olur.

Landing page gibi mikro siteler form gibi eklentileri ile ilk önce talebin olup olmadığını önden görmenizi sağlamaktadır. Böylece çıkılmak istenen reklam bütcesini datalar ile ürünün,konutun, satılmak istenen şeyin talebini ortaya koymaktadır. Böylece cebinizi korur. Landing page sayfalarında her zaman bulunduğu yerden kat kat kendini geliştirilerek devam edildiği taktirde çok iyi sonuçlar kazanılması imkansız değildir.

Profesyonel ekibimiz ile bizden talep edilen landing page sayfanızı ne gibi eksiklik ne gibi doldurulması ne gibi tasarlanması gerektiğini bulunduğumuz konumdan daha da ilerleyerek tecrübelerimize tecrübe kattık. Sizlerin daha iyi anlayabilmeniz için landing page sayfasını ziyaret edip hangi şekilde kullanıp landing page sayfasından çıkan müşterilerimizin yolunu izledik ve birazını paylaştık. Landing page sayfalar için yeni, özgün yapılan teknikler ve doğru şekilde yapılan reklam kampanyaları markanın yükselişine olumlu katkı sağlıyor.

Landing page konusunda bilgi ve tecrübelerimiz ile sizlere yardımcı olmak isteriz.

Bizi instagramda Takip Edin!

Şunlar da hoşunuza gidebilir