17May

Sosyal Medya Ajansı Markanıza Ne Katar?

Sosyal medya ajansı, gelişen dijital süreç ile birlikte markaların etkin olarak kullanabileceği en büyük iletişim kaynaklarından biri olma yoluna girmiştir. Firmalar, profesyonel sosyal medya yönetimi için ajansların kapsını çalmaya devam ediyor. Markasını tüketici ile buluşturmak isteyen işletmeler, reklam ajanslarının profesyonel hizmetlerinden destek alıyor.

Sosyal medya ajanslarına değinmeden önce sosyal medya nedir kısaca bir göz atalım. Sosyal medya; kullanıcıların, firmaların, bireylerin içerik oluşturduktan sonra paylaşım yaptığı her türlü çevrimiçi platformu kapsamaktadır. Sosyal medya ağı geniş bir yelpazeden oluşuğu için tam bir tanımını yapmak zordur. Kullanıcılar arasında etkileşimi artıran en büyük platformlar arasında yer alan sosyal medya, markalar tarafından doğru ve etkili bir şekilde kullanılmalıdır. Aksi takdirde çok farklı sonuçlarla ile karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Sosyal medya, geleneksel medyaya göre tüketicinin ihtiyaçlarını daha kısa sürede daha az maliyet ile karşılıyor. Bu durumun farkında olan markalar sosyal medya reklam ajansı ile iletişime geçiyor. Kurumların sosyal medyayı etkin kullanması tüketici ile olan etkileşimi güçlendiriyor.  Sosyal medya sayesinde geri bildirimini artıran firmalar kazanmaya devam ediyor.

Sosyal Medya Ajansı Size Nasıl Yardımcı Olur?

Sosyal medya ajansları, markanızın büyümesi için başvuracağınız en profesyonel platformlar arasında yer almaktadır. Daha önceki deneyimlerinden faydalanarak iletişim tonunuzu bulmanıza yardımcı olacak olan reklam ajanları, doğru içerik planlaması ile hedefinize ulaşmanızdaki basamak olacak! Hizmet verdiğiniz sektörde görünür olmak istiyorsanız, potansiyel tüketicinizin zihninde yer edinmelisiniz.

Çalıştığınız sektörde ön plana çıkmanızı sağlayacak yaratıcı çalışmalar, reklam ajanslarından aldığınız hizmetler ile kolaylaşıyor. Günümüzde birçok firma rakipleri ile aynı imkanlara sahip. Bu süreçte rakiplerinizden ayrılmak istiyorsanız sosyal medya ajansı ile iletişime geçmelisiniz.

Sosyal medya ajansları; markanızı, işlerinizi, firmanızı sosyal medya kullanıcıları ile buluşmasını sağlıyor. Aldığınız sosyal medya hizmeti sayesinde markanızın kimlik kazanma süreci hızlanıyor.

Peki, bu süreç nasıl gerçekleşir?

Sosyal medya ajanslarından aldığınız hizmet, belirli çalışmalar sonucunda gerçekleşir. Markanın hedef kitle ile buluşması için gerçekleştirilen adımlar, reklam ajanslarının uzman kadrosu tarafından desteklenir. Siz de markanızın sosyal medyada görünür olmasını istiyorsanız, sosyal medya ajansları ile iletişime geçip, bu süreçlerden faydalanmalısınız.

İlerlemeniz gereken süreçleri sizin için derledik. Bunlar;

Müşteri Taleplerinin Belirlenmesi

Öncelikli olarak hangi kitleye hitap etmek istiyorsunuz? Bunun cevabını bularak işe başlamalısınız. Hizmet verdiğiniz sektörün kitlesini araştırarak bu cevaba ulaşabilir, ya da pazarlama stratejilerinden faydalanarak profesyonel destek alabilirsiniz. Moda sektöründe hizmet veren bir marka ile gayrimenkul alanında hizmet veren firma aynı hedef kitleye seslenmez!

Bu yüzden aktif olarak hizmet vereceğiniz markanızın;

  • Hedef kitlesi,
  • Yaş grubu,
  • Tüketici alışkanlıkları,
  • Tüketici beklentileri,
  • Cinsiyeti gibi başlıklar araştırılarak, müşteri talepleri belirlenmeli. Aksi taktidir de yaptığınız çalışmanın hiçbir değeri olmayacaktır. Müşterinizi tanıdıktan sonra belirlediğiniz iletişim stratejisi ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Müşterileriniz Hangi Başlıklar ile İlgileniyor?

Arama motorları, Google Trends gibi uygulamalardan faydalanarak hedef kitlenizin hangi başlıklar ile ilgilendiği öğrenebilirsiniz. Başlık belirleyerek, belirlediğiniz başlığa göre çalışmalar yapmak sizi daha doğru sonuca götürecektir. Yine bu aşamada dijital reklam ajanslarından hizmet alabilirsiniz. SEO ve SEM Danışmanlık hizmeti veren reklam ajansları, markanız için en uygun başlıkları belirleyerek arama motorlarında ön plana çıkmanızı sağlayacaktır.

Dijital pazarlamanın giderek yoğunlaştığı dijital dünyada arama motorları eskisinden daha çok ön plana çıkmaya başlamıştır. İnternet üzerinden araştırma yapan kullanıcıyı kendi sitesine çekmek isteyen marka, Google gibi arama motorlarında görünür olabilirse müşteriye daha kolay ulaşacaktır. Sizde belirlediğiniz başlıklarda lider ya da ön plana çıkan marka olmak istiyorsanız SEO desteği alabilirsiniz.

İlgi Çekici, Özgün İçeriklerin Üretilmesi

Sosyal medya platformunda veya herhangi bir platformda oluşturulan başlığınız ilgi çekici ve özgün olmalıdır. Rakip firmalar ile yaptığınız aynı ya da benzer çalışmalar markanızın var olma sürecini zorlaştıracaktır.

Her dakika, şu an bu yazıyı yazarken bile milyonlarca içerik oluşturulmaya devam ediliyor. Her yer reklam çalışmaları, söylemler, yazılar ile dolu. Böyle bir ortamda hizmet verdiğimiz sektörde tutunabilmemiz; özgün, ilgi çekici çalışmalar ile gerçekleşebiliyor. Rastgele oluşturulmuş çalışmaların markanıza hiçbir katkısı yok. Bu yüzden özenli, dijital dünyanın jargonuna hakim çalışmalara yer vermelisiniz.

Markaya odaklanarak ortaya çıkarılan yaratıcı çalışmalar, sektörde dikkat çekmenizi sağlayacaktır.

Dikkat Çekici Tasarımlar ile Çalışmaların Desteklenmesi

Günümüz dünyasında görsel en önemli başlıklardan bir tanesidir. İlgilenmeye başladığımız içeriğin, çalışmanın, markanın ilk olarak görseline dikkat eder sonra detayına ineriz. Görsel olarak tüketicinin dikkatini çeken çalışmalar ilk aşamayı başararak diğer süreçlerin ilerlemesine destek olur. Sosyal medya içeriklerine bu noktada dikkat edilmesi gerekiyor. Tüketici geri dönüşlerini büyük orada etkileyen tasarımlar, özenli çalışma sonucu hedef kitle ile buluşturulmalıdır.

Sosyal medya ajansları, tasarım açısından size ciddi katkı sağlayacak platformlar arasında yer alıyor. Sosyal medya şirketlerinden aldığınız destek, markanızın görünür olmasını kolaylaştıracaktır.

Sosyal Medya Çalışmalarının Tüketici Üzerindeki Etkisi

Sosyal medyanın gücünün giderek artması tüketicinin satın alma sürecini etkilemiştir. Önceleri pazar, mağaza, alışveriş merkezi ile satın alma sürecini tamamlayan müşteri, sosyal medya ile birlikte çevrimiçi kanallara yönelmiştir. Satın alma sürecine dahil olacak olan kullanıcı, satın alma öncesi ve satın olma sonra bir takım faaliyetlerde bulunmaktadır.

Arama motorları ile araştırma sürecine başlayan tüketici; blog, tweetler, Instagram yorumları, forumları inceleyerek değerlendirme yapar. Online topluluklarda edindiği bilgi ile düşüncesini şekillendiren kullanıcı için sosyal medya büyük önem taşır. Edindiği bilgi sonucu alışveriş yapan kullanıcı, ürünü satın olduktan sonra kendi duygu ve düşüncelerini de paylaşmaktadır. Çift yönlü etkileşim ile gerçekleşen bu süreç sosyal medya çalışmalarının ne kadar önemli olduğunu vurguluyor.

Sosyal medya ajanslarından aldığınız sosyal medya danışmanlığı, sosyal medya hesap yönetimi gibi başlıklar tüketici üzerindeki etki sağlayacaktır. Bugün, sosyal mecralarda ayakta kalmak isteyen her firma profesyonel destek almaktadır.

Sosyal Medya Ajansı MSH Creative’in Tecrübelerinden Faydalanın!

Yeni nesil reklam ajansları arasında yer alan MSH Creative; Sosyal Medya Yönetimi, Web Tasarımı, SEO Danışmanlığı, Dijital Pazarlama, Web Tasarımı gibi alanlarda profesyonel hizmet vermeye devam ediyor. Sosyal medya ajansı arayışı içindeyseniz biz buradayız! Birçok markaya vermiş olduğumuz hizmeti, işlerimizi inceleyerek bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Rekabetin her geçen gün yoğunlaştığı dijital süreçte, markanızı ön plana çıkarmak istiyorsanız reklam ajanslarından destek almalısınız. Müşteri beklentilerini kolaylaştırmanıza yardımcı olacak olan ajanslar ile hizmet verdiğiniz sektörde bir adım önde olun!

 

 

 

Tags:

Profesyonel Dijital Ajans Hizmeti ile; Sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama, Arama motoru optimizasyonu, alanlarında bir adım öne geçerek hedeflerinize ulaşın. Kreatif fikirlerle dijital trendi yakalayın.

Bize Ulaşın

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Msh Creative

Scroll to top