6Ağu

Instagram Reels Özelliği Türkiye’de Kullanıma Sunuldu: Reels Nedir, Nasıl Kullanılır?

Facebook, sahibi olduğu Instagram için yeni bir özellik eklediğini duyurdu. Instagram Reels olarak isimlendirilen bu yeni özelliğin TikTok‘un hızlı keşfetme özelliğine benzediği ifade ediliyor.
Dünyanın en popüler uygulamalarından olan Tiktok‘un keşfet özelliği artık Instagram Reels adıyla Instagram’da. Türkiye’de yaklaşık 28,4 milyon kullanıcıya sahip olan Tiktok uygulaması kullanıcı kaybı yaşayabilir. Daha öncesinde Instagram, Snapchat‘in Sotories özelliğini almasıyla birlikte Snapchat’e olan ilgide düşüş yaşanmıştı.

Instagram Reels,  TikTok Mantığıyla Çalışıyor

 

TikTok ile bire bir benzerlik gösteren Instagram Reels, kullanıcıların 15 saniyelik videolar oluşturmasına ve Instagram Music ile birlikte müzik eklenmesine imkan tanıyor. Yüklenen videolar IGTV paylaşımlarına benzer bir şekilde akışta yer alıyor. Ayrıca Instagram kullanıcıların keşfet akışlarında da Instagram Reels videoları görülebilir. Reels butonuna tıkladığımızda ise arayüz olarak TikTok ile benzerlik gösteriyor.

Instagram Reels Özelliğinin Görünümü:

 

 

TikTok Kullanıcıları Eski Paylaşımlarını Instagram Reels Üzerinden Yüklemeye Başladı

Instagram Reels özelliğinin kullanıcılara sunulmasıyla birlikte bir çok TikTok kullanıcısı, TikTok üzerinden yaptığı paylaşımları Instagram Reels üzerinden yüklemeye başladı. Bu özelliğin duyurulması sonrası Instagram üzerinde daha çok TikTok videosu ile karşılaşabiliriz.

Instagram Reels Temel Özellikleri

Instagram Reels, kullanıcılara 15 saniyelik kısa videolar yükleme imkanı sunan bir içerik formatıdır. Kullanıcılar, yükledikleri 15 saniyelik videoların üzerine Instagram Müzik aracılığı ile şarkı ekleyebilirler.

Instagram Reels

Instagram Reels Videosu Nasıl Kaydedilir?

1: Instagram uygulaması Hikaye oluşturma ekranını açın ve alt kısımda kaydırma yaparak REELS alanına gelin.

3: Kaydettiğiniz ya da galeriden seçtiğiniz video üzerinde dilerseniz Instagram Music özelliği ile müzik ekleyin

4: Paylaş butonuna tıklayın,

Paylaştığınız Reels videoları, diğer kullanıcıların ana ekranlarındaki gönderiler arasında ya da Instagram’ın Keşfet bölümünde görülecek. Ayrıca Instagram Reels videolarını paylaştıktan sonra Hikayeler üzerinden de paylaşmanız mümkün.

Tags:

Bir cevap yazın

Profesyonel Dijital Ajans Hizmeti ile; Sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama, Arama motoru optimizasyonu, alanlarında bir adım öne geçerek hedeflerinize ulaşın. Kreatif fikirlerle dijital trendi yakalayın.

Bize Ulaşın

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Msh Creative

Scroll to top
Open chat